До 2050 року українців залишиться 35 мільйонів

Чоловіче населення в Україні скорочується швидше, ніж жіноче. Смертність серед чоловіків у 5-6 разів вища, ніж серед жінок.

2050 року українців залишеться 35 мільйонів
Архів
В середньому чоловіки живуть майже на 12 років менше за жінок. (Фото: shunk.ru)
Чоловіче населення в Україні скорочується значно швидше, ніж жіноче. За даними демографів, смертність серед українських чоловіків у 5-6 разів вища, ніж серед жінок. Вчені кажуть, що такими темпами чоловіки вмирали хіба що під час війни. 

В середньому чоловіки живуть майже на 12 років менше за жінок. Тривалість життя в Україні серед чоловіків в середньому становить 62 роки, серед жінок – 73.

“Якщо і так далі йтиме, то матимемо суто жіночу країну”, - прогнозує Борис Ворник, представник Фонду народонаселення Організації Об’єднаних Націй в Україні, який був замовником дослідження.

Серед головних причин високої смертності серед чоловіків – їхній спосіб життя, хвороби та гірша адаптованість до економічних та соціальних умов.

“Таке стрімке скорочення життя чоловіків було хіба що під час війни. Чоловіки воювали, гинули, і це було цілком зрозуміло. Але сьогодні втрата чоловічого населення обґрунтовується їхнім способом життя, тим що чоловіки беруть участь у більш ризикованих видах робіт. Крім того чоловіки гірше адаптуються до складних економічних умов життя, яке спостерігаються останні 15 років. Тому випадки самогубств серед чоловіків трапляються частіше ”, - каже одна із керівників Державного комітету статистики Наталя Власенко. 

2050 року українців залишеться 35 мільйонів
Покращити демографічну ситуацію можна лише завдяки покращенню якості життя.
За даними представника Інституту демографії Олени Макарової, від травм в Україні помирає близько чверті чоловіків. На другому місці – хвороби, інфекційні та паразитарні, а також ті, що спричинені вживанням алкоголю.

“СНІД та туберкульоз мають переважно чоловічі обличчя. В число провідних входять також хвороби органів травлення. Тут також лідирують чоловіки. Зокрема, що стосується хвороб, пов’язаних із вживанням алкоголю. Із тих, хто помирає від цирозу печінки 80% - це чоловіки”.

Загалом, Україна посідає одне з останніх місць за тривалістю життя в Європі. Українці переважно не доживають до пенсії.

Також тут один із найнижчих рівнів народжуваності. Зараз українці народжують в середньому не більше однієї дитини. А для того, щоб відновлювати кількість населення хоча б на тому ж рівні, що зараз, потрібно, аби кожна родина мала по двоє-троє дітей.

Однак науковці кажуть, що покращити демографічну ситуацію в країні за рахунок зростання народжуваності не вдасться – лише завдяки покращенню якості життя.

Зараз в Україні щороку помирає 400 тисяч осіб. І якщо населення скорочуватиметься такими темпами, до 2050 року в Україні, за даними українських демографів, буде близько 35 мільйонів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: