До "Аріани" нарешті підійшов буксир з пальним

Моряки з балкера "Аріана", які 8 місяців пробули у піратському полоні, повернуться в Україну вже після Нового року.

Ввечері 25 грудня на балкер "Аріана" з українським екіпажем нарешті доставили пальне для заправки.

Корабель більш ніж півроку перебував у піратському полоні і був звільнений 10 грудня, але з того часу через відсутність палива так і не зрушив з місця.

Як повідомив президент Віктор Ющенко, ситуація з судном вже врегульована. "Близько години тому до "Аріани" підійшов корабель, який забезпечить заправку", - сказав він під час політичного ток-шоу "Велика політика".

За даними Ющенка, о 10-11 годині ранку "Аріана" почне рухатись до найближчого порту. Президент запевнив, що моряки будуть в літаку по дорозі додому вже через 6-9 днів. Таким чином, раніше висловлені прогнози чиновників, що українці зустрічатимуть Новий рік у родинному колі, вочевидь, не справдяться.

Ющенко заявив, що екіпажу "Аріани" двічі пропонували евакуюватися з судна і швидше повернутися до Україну, але ті відмовилися через контракт із судновласником.

"Очевидно, тут є мотиви і матеріальні, і соціальні, і останнє, що я можу сказати - власник корабля здійснив повні розрахунки з піратами, членами екіпажу", - пояснив президент.

Нагадаємо, "Аріана" потрапила до полону сомалійських піратів 2 травня 2009 року. У заручниках опинилися 24 члени екіпажу – громадяни України, серед них дві жінки. Після восьми місяців напружених переговорів пірати звільнили балкер за викуп у 2,8 млн доларів, сплачений судновласником.

Читайте також:

Власник "Аріани" погрожує залишити моряків без зарплати

"Аріана" з 24 українцями на борту лежить в дрейфі

Пірати застрелили перехожого під час розподілу викупу за "Аріану"

Пірати отримали 2,75 млн доларів викупу за "Аріану"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: