Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До "Аріани" нарешті підійшов буксир з пальним

Моряки з балкера "Аріана", які 8 місяців пробули у піратському полоні, повернуться в Україну вже після Нового року.

Ввечері 25 грудня на балкер "Аріана" з українським екіпажем нарешті доставили пальне для заправки.

Корабель більш ніж півроку перебував у піратському полоні і був звільнений 10 грудня, але з того часу через відсутність палива так і не зрушив з місця.

Як повідомив президент Віктор Ющенко, ситуація з судном вже врегульована. "Близько години тому до "Аріани" підійшов корабель, який забезпечить заправку", - сказав він під час політичного ток-шоу "Велика політика".

За даними Ющенка, о 10-11 годині ранку "Аріана" почне рухатись до найближчого порту. Президент запевнив, що моряки будуть в літаку по дорозі додому вже через 6-9 днів. Таким чином, раніше висловлені прогнози чиновників, що українці зустрічатимуть Новий рік у родинному колі, вочевидь, не справдяться.

Ющенко заявив, що екіпажу "Аріани" двічі пропонували евакуюватися з судна і швидше повернутися до Україну, але ті відмовилися через контракт із судновласником.

"Очевидно, тут є мотиви і матеріальні, і соціальні, і останнє, що я можу сказати - власник корабля здійснив повні розрахунки з піратами, членами екіпажу", - пояснив президент.

Нагадаємо, "Аріана" потрапила до полону сомалійських піратів 2 травня 2009 року. У заручниках опинилися 24 члени екіпажу – громадяни України, серед них дві жінки. Після восьми місяців напружених переговорів пірати звільнили балкер за викуп у 2,8 млн доларів, сплачений судновласником.

Читайте також:

Власник "Аріани" погрожує залишити моряків без зарплати

"Аріана" з 24 українцями на борту лежить в дрейфі

Пірати застрелили перехожого під час розподілу викупу за "Аріану"

Пірати отримали 2,75 млн доларів викупу за "Аріану"

Залиште свій коментар

Вибір редакції