До депутатів приєднають суддів

Кабмін вивчає можливість спрощення процедури одержання дозволу ВР на затримку або арешт депутатів Ради й суддів.

Наручники
Архів
Недоторканність можуть обмежити не лише депутатам, але й суддям. (Фото: hunter.shop.by)
Кабінет міністрів вивчає можливість спрощення процедури одержання дозволу Верховної ради на притягнення до кримінальної відповідальності, затримку або арешт депутатів Ради й суддів.

Про це сказано в розпорядженні Кабміну № 657 від 15 серпня.

Цим розпорядженням Кабмін затвердив план заходів щодо реалізації Концепції подолання корупції в Україні "На шляху до добропорядності" на період до 2010 року.

"Вивчення питання спрощення процедури ухвалення рішення про надання Верховною радою згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримку або арешт народного депутата України, судді Конституційного суду України, судді суду загальної юрисдикції у разі наявності доказів, які підтверджують здійснення зазначеною особою суспільно небезпечної дії, визначеної Кримінальним кодексом України", - сказано в документі.

Виконання цього пункту плану Кабмін доручив Міністерству юстиції, Службі безпеки, Міністерству внутрішніх справ, Державній податковій адміністрації, Державній судовій адміністрації за участю Генеральної прокуратури, Верховного суду й Вищої ради юстиції в другому півріччі 2007 року - першому півріччі 2008 року.

Як повідомляло агентство, Кабмін заявив про намір підсилити боротьбу з корупцією.

15 серпня Янукович, лідер Партії регіонів, виступив з ініціативою скликання позачергових сесій Верховної Ради для розгляду й прийняття до кінця вересня закону, який скасовує недоторканність і пільги для депутатів Верховної ради, а також для Президента, прем'єр-міністра, членів уряду, суддів.

Депутат Верховної ради Ганна Герман (член фракції Партії регіонів) виступає за збереження недоторканності суддів.

Про це Герман заявила на прес-конференції у Вінниці. "...Суддям необхідно залишити недоторканність", - сказала вона. Зі слів Герман, збереження недоторканності суддів дасть змогу захистити їх від політичного тиску з боку влади. "...Але проводити судову реформу для поновлення в країні верховенства права ми обов'язково будемо", - додала вона.

Як відомо, 15 серпня прем'єр-міністр Віктор Янукович, лідер Партії регіонів, ініціював скликання позачергової сесії Ради для розгляду й прийняття до кінця вересня закону, що скасовує недоторканність і пільги для депутатів Верховної ради, а також для Президента, прем'єр-міністра, членів уряду, суддів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: