До кінця року в Україні запровадять рецептурний відпуск ліків

Міністр охорони здоров'я Зіновій Митник розповів про плани у фармацевтичній галузі: відпускати ліки за рецептом і не нав'язувати пацієнтові препарат якоїсь однієї фірми.

Україна до кінця поточного року повернеться до принципу рецептурного відпуску ліків, повідомив міністр охорони здоров'я Зіновій Митник.

За словами Митника, ці плани обговорювалися на нараді у прем'єр-міністра, де розглядалися питання фармацевтичної галузі, підтримки вітчизняного виробника ліків та доступності медикаментів.

"Є відповідне доручення, щоб запровадити рецептурний відпуск медпрепаратів. Звісно, залишиться група безрецептурних, - ніхто не відпускатиме зеленку за рецептом", - зазначив міністр.

"Ми також хочемо домогтися, щоб у рецепті зазначалася міжнародна непатентована назва препарату, аби пацієнтові не нав'язували препарат якоїсь однієї фірми", - додав він.

"І тоді пацієнт прийде в аптеку, там йому запропонують 10 чи 12 виробників потрібного йому препарату, назвуть ціну, а він уже сам вибиратиме. Гадаю, так буде ще до кінця нинішнього року", - запевнив глава МОЗ.

Митник підкреслив, що уряд має на меті вирішити проблему недобросовісної реклами ліків у ЗМІ.

"Неприпустимо, коли невідомо що видається за ліки, коли запевняють, що це допоможе вилікувати не лише легкі захворювання, а й рак. Розбиратимемося з біологічно активними добавками, хочемо запровадити ліцензування БАДів, бо на цьому теж дурять людей: дідусь чи бабуся, повіривши рекламі, складають півроку гроші, купують казна-що й чекають одужання. А потім пишуть нам скарги", - заявив міністр.

При тому Митник повідомив, що МОЗ підготувало і свої пропозиції щодо контролю реклами лікарських засобів.

Читайте також:

В Україні заморозили ціни на ліки

Влада введе медичну страховку, аби завадити потокам хабарів

Залишки "Таміфлю" віддадуть хворим на СНІД

Верховна рада має намір узаконити заборону реклами ліків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: