До кінця року в Україні буде 10 млн. безробітних

Керівник соціологічних програм Центру соціальних досліджень "Софія" Олександр Левцун прогнозує, що до кінця року в Україні буде 10 млн. безробітних.


Кількість безробітних в Україні до квітня цього року може досягти 5 млн. людей, а до кінця року – 10 млн., вважає керівник соціологічних програм Центру соціальних досліджень "Софія" Олександр Левцун.

"Відповідно, якщо брати поточні тенденції, то до квітня поточного року рівень реального безробіття, тобто ті, хто не стоїть на офіційному обліку, проте разом з тими людьми, які вже стоять на цьому обліку, рівень реального безробіття може досягти 5 млн. людей", - вважає Левцун.

Крім того, експерт прогнозує, що до кінця 2009 року кількість безробітних в країні може досягти 10 млн. людей.

Таку думку експерт обґрунтував методологією, розробленою Міжнародною організацією праці. "Згідно з даною методологією, реальний рівень безробіття завжди в 2,5 раза вищий, ніж той, який реально задекларований", - сказав він.

Зокрема, за словами Левцуна, найближчим часом від безробіття найбільше постраждають українці у південно-східних регіонах, де найбільше розвинені машинобудування, гірничо-збагачувальна промисловість, металургія та будівництво.

Також експерт прогнозує подальше скорочення штату в банківському секторі, а також у сфері страхування.

Левцун назвав серед причин безробіття, яке розвивається в Україні, газовий конфлікт України з Росією. На думку експерта, цей конфлікт "вніс свою дещицю до цієї проблеми, оскільки багато комбінатів, які і так наполовину скоротили свої штати, надалі можуть скоротити їх ще більше".

Також Левцун відзначив, що економічна і фінансова криза в Україні лише починає свій розвиток і тим самим "багатьом керівникам доведеться знову передивлятися склад своїх співробітників і приходити до вирішення про скорочення штату".

Як повідомлялося, рівень зареєстрованого безробіття в Україні до кінця листопада 2008 року становив 2,3% населення працездатного віку. У жовтні цей показник складав 1,9%. Раніше три місяці поспіль рівень безробіття буво 1,8%. До кінця листопада зареєстровано 639,9 тис. безробітних (у жовтні - 530,1 тис. людей).

Читайте також:
Безробітним можуть припинити виплачувати допомогу
Безробітних буде менше за два роки
До весни роботу втратять 3,5 млн. українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: