До Києва прилітає Путін: програма візиту

У ході візиту російського прем'єра до України очікується підписання важливих угод щодо співпраці в атомній сфері. І вже традиційно однією з основних тем переговорів стане газ.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін в середу, 27 жовтня, відвідає з робочим візитом Київ.

Він проведе переговори з головою українського уряду Миколою Азаровим, президентом Віктором Януковичем та візьме участь у сьомому засіданні Комітету з питань економічної співпраці Російсько-української міждержавної комісії.

За даними прес-служби російського прем'єра, у рамках засідання планується обговорити широке коло питань. Зокрема, питання торговельно-економічної співпраці, співпраці в галузі атомної енергетики і ядерних матеріалів, у паливно-енергетичному комплексі, та, можливо, питання про постачання російського газу.

Крім того, будуть порушені питання взаємодії двох країн у сфері промислової політики, транспорту, авіа- і космічної промисловості, АПК, науково-технічного та міжрегіонального співробітництва.

Відбудеться також обговорення питання транзиту через Україну поїздів до Сочі в рамках підготовки до зимової Олімпіади 2014 року.

З російського боку у роботі комітету також візьмуть участь перший віце-прем'єр Ігор Шувалов, міністр регіонального розвитку Віктор Басаргін, міністр транспорту Ігор Левітін, міністр освіти і науки Андрій Фурсенко, міністр енергетики РФ Сергій Шматко, представники інших міністерств і відомств, а також бізнес-спільноти.

За підсумками засідання у присутності Путіна і Азарова заплановано підписання 10 міжурядових угод.

Одним з найголовніших може стати підписання домовленостей щодо співпраці в атомній сфері. Зокрема, як дізналася газета "Дело", сторони зможуть підписати рамкову угоду щодо будівництва заводу з виробництва ядерного палива.

Згідно з проектом документа, контрольний пакет акцій в українсько-російському підприємстві буде відданий України: держкомпанії "Ядерне паливо" дістанеться 50% +1 акція СП. Решта цінних паперів дістануться ТВЕЛу. За таким же принципом буде відбуватися і фінансування проекту.

Як повідомили представники ТВЕЛу, українська сторона досі не може визначитися з місцем будівництва заводу. Після підписання рамкової протоколу черговим етапом створення підприємства стане розробка техніко-економічного обґрунтування проекту (ТЕО). Тендер з відбору компанії, яка має розробити ТЕО, було продовжено до 3 листопада. Саме в цей день сторони планують підписати відповідний документ.

Водночас, за даними газети "КоммерсантЪ-Україна", традиційно однією з основних тем переговорів Путіна та Азарова стане енергетика: перегляд формули ціни російського газу, створення газового СП і укладення договору про транзит нафти.

Перший віце-прем'єр України Андрій Клюєв напередодні заявив, що сторони близькі до підписання договору про транзит нафти. Під час переговорів має бути узгоджено остаточний варіант угоди, повідомив джерело в Кабміні.

"Росія фактично погодилася з пропозицією України підписати договір про постачання", - розповіло джерело. Мова йде про узгоджений на рівні міністерств двох країн проект угоди, згідно з яким Росія гарантує прокачування 30 млн тонн нафти на рік в обмін на запровадження європейської формули розрахунку тарифів на транзит. Хоча це й зменшить доходи українського оператора "Укртранснафти", але дозволить уникнути різкого зниження обсягу транзиту. За дев'ять місяців цього року він знизився на 20,7% - до 22,9 млн тонн.

У той же час підписання нових газових угод чекати не доводиться, впевнені джерела в "Газпромі". За словами представника компанії, головним питанням на переговорах буде обговорення стратегії об'єднання газотранспортних активів України та російських газових родовищ.

"Якщо Україна хоче переглянути угоди щодо поставок газу і змінити формулу формування ціни газу, їй доведеться йти на поступки у створенні газотранспортного консорціуму", - пояснило джерело. За деякими непідтвердженими даними, мова може йти про передачу "Газпрому" 50% +1 акції в майбутньому консорціумі.

Читайте також:

Кабмін схвалив проекти документів для підписання з РФ

Путін підпише в Україні 10 документів

Опозиції заборонили мітинги, щоб не псувати імідж України перед Путіним

Янукович про Росію: у нас солодких розмов мало

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: