До Криму не впускають "Смердючий голландець" з українцями на борту

У команди закінчуються їстівні запаси і вода. Екіпаж намагався дезертирувати з судна, але в порту моряків повернули назад.

У Керченській протоці, за 20 км від берега, перебуває судно "Берікс" з вантажем зіпсованого м’яса. Ветеринарна служба ухвалила не пускати корабель до порту Керчі.

"Берікс", який українські прикордонники вже прозвали "Смердючим голландцем", дрейфує в Чорному морі вже чотири місяці.

"Берікс" послідовно не прийняли порти Феодосії, Євпаторії та Миколаєва. Судно дісталося Керченської протоки, але попереджені телефонограмою керченські прикордонники теж тримають судно на відстані.

У команди закінчуються їстівні запаси і вода. Кілька разів екіпаж намагався "дезертирувати" із смердючого судна на шлюпках, але портова влада повертала моряків назад. Цього тижня матроси вкотре намагалися спустити шлюпки і втекти зі "Смердючого голландця", проте їх загнали назад.

У грудні минулого року судно (на борту 12 членів екіпажу - громадяни України) вийшло з порту Грузії з більш ніж 220 тоннами м’яса. За одними даними, м’ясо зіпсувалося в дорозі, оскільки зламалися холодильники, за іншими даними - термін придатності замороженого м’яса закінчився ще кілька років тому. Для такого вантажу порти України закриті, повідомляють ЗМІ.

"М’ясо з простроченим терміном. Там і кури, там і кролі, і щось ще. Є лист головного лікаря ветеринарної медицини України про те, що вхід корабля до порту категорично заборонений", - повідомила сьогодні в коментарі журналістам головний санітарний лікар Криму Марія Кровякова.

За інформацією, наявною в неї, нині вирішується питання, що робити з судном. Ймовірно, екіпажеві корабля порадять "піти туди, звідки прийшли". "До порту (Керчі) йому не можна, тому що м’ясо все прострочене", - наголосила Кровякова.

Прикордонники стежать за тим, щоб судно не зайшло до порту. "Судно не пускає ветслужба. Завдання прикордонників - охороняти прикордонний режим, щоб судно не порушило державний кордон, тому що воно не повинне потрапити в український порт (у даному випадку Керч). Воно взагалі не повинне потрапити ні в який український порт!" - сказала прес-секретар Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України Лілія Пургіна.

Читайте також:

На британській "Аврорі" туристи зчинили бунт

Грузія затримала теплохід з російським екіпажем

Сомалійські пірати захопили в полон двох українців

Грузія продала туркам затоплені військові кораблі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: