Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До мисливських угідь Януковича водять екскурсії та не пускають журналістів

Прогулятися територією екс-президента можна за 650 гривень. 

У колишню мисливську резиденцію утікача Віктора Януковича Сухолуччя не пускають журналістів, але водять екскурсії на катері.

Про це йдеться в сюжеті програми "Гроші".

Колишні мисливські угіддя Януковича в Сухолуччі - територія беззаконня та зона з підвищеною секретністю. Його друзі зі скандального клубу "Кедр" влаштовували тут браконьєрські забави. Але після його втечі територія деякий час простоювала, а згодом змінила господарів.

Нещодавно Міністерство екології запланувало створення на територіях угідь президента-втікача Національного парку "Дніпровсько-Тетерівський". Журналісти вирішили з'ясувати, що наразі у відбувається новсопроектованому Нацпарку.

Знімальній групі вдалося оминути першу огорожу без будь-яких перешкод, а от біля другої виникли проблеми. Охоронець пояснив, що територію закрили за дорученням прокуратури.

"Просто всі ці об'єкти, які там є, нам Генеральна прокуратура передала під охорону (… )Тому в Сухолуччі охороняють ці охоронці з Межигір'я", - сказав журналістам телефоном начальник охорони території.

Відео Кому тепер належать мисливські угіддя Януковича та Пшонки

Знімальна група написала запит до Генпрокуратури, з проханням надати дозвіл на візит в колишні угіддя Януковича.  Утім, потрапити на територію можна з води на теплоході  "Полісся-5". Вартість круїзу до угідь колишнього президента - 650 грн. Кореспондент та оператор поїхали туди як звичайні туристи.

"Подивилися в якому стані Межигір'я, передали нам на збереження. Тобто, ця територія заарештована, накладений арешт Генеральною прокуратурою, охорону несе громада Межигір'я", - пояснив екскурсовод.

Утім, господаря територія таки не має. В державну власність територія також не повернулася.

"Для того, щоб його забрати, треба виграти купу Міжнародних судів. Тому що, все це належить не панові Януковичу, а фірмі "Танталіт", - пояснює екскурсовод.

А поки правового власника території не визначено, нинішні її мешканці планують запускати туристичний бізнес.

На території екс-маєтку Пшонки по сусідству охорону несе не громада Межигір'я, а батальйон "Київ-2", який проходив тут підготовку перед відправкою в зону АТО.

У серці заповідної території, де любив полювати Янукович зі свитою, журналісти спробували  під прикриттям організувати  земельну ділянку нібито для своїх потреб.

За легендою вони допомагають багатому та впливовому літньому бізнесмену оселитися на старості років у мальовничому місці серед заповідника і їдуть із продавцем на зустріч.

"А серед місцевих взагалі побутують думки, що невдовзі все повернеться до того, як і було при Януковичі", - розповів продавець земель.

Місцеві жителі, які мешкають тут  вже багато років, радять звертатися із земельними питаннями до  Богданівської сільради. Журналісти вирішили поспілкуватися із її головою - Савиченко Тетяною.

"Я вам одразу скажу, зараз у Ритнях ціна за одну сотку 300 доларів. Дві ділянки можна взяти разом, тільки, дивіться: зараз у нас залишилися там, тому що ми стартували два роки тому. В принципі, вони не стоять, люди звертаються", - наголошує жінка.

За словами глави сільради, купити одразу дві ділянки можна, тільки якщо вони будуть записані на різних людей.

Раніше повідомлялося, що прокуратура завершила слідство у кримінальному провадженні за обвинуваченням президента-втікача Віктора Януковича в незаконному заволодінні землями мисливських угідь Сухолуччя. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції