До Національного художнього музею України повернули понад 700 унікальних експонатів

Враховуючи високу культурну цінність колекції та необхідності її збереження для України було прийнято рішення про передачу її на постійне зберігання Національному художньому музею України.

Прокуратура міста Києва посприяла поверненню до Національного художнього музею України унікальної колекції, що складається з 735 предметів авторства відомих українських митців.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури міста Києва.

"Виконано рішення суду щодо передачі Національному художньому музею України унікальної колекції образотворчого мистецтва АТ "Градобанк", до якої входять 735 картин відомих сучасних українських художників - Бовкуна, Сенченка, Тістола, Вартиванова, Гнилицького, Кавсана, Сільваши, Криволапа, твори художників кінця ХІХ – початку ХХ століття – Ткаченка, Пимоненка, Світославського, та яка більше 20-ти років знаходилась в Національному банку України", - йдеться у повідомленні.

У 2004 році, враховуючи високу культурну цінність зазначеної колекції та необхідності її збереження для України, державою прийнято рішення про передачу її на постійне зберігання Національному художньому музею України.

За позовом прокуратури міста Києва, заявленим в інтересах держави в особі Міністерства культури України та Національного художнього музею України, суд зобов'язав Національний банк України повернути їх.

Зазначається, що указане рішення неодноразово переглядалось судами різних інстанцій, які погодилися з доводами прокуратури, Міністерства культури та Національного художнього музею України.

"Після набрання законної сили рішення суду тривалий час перебувало на виконанні в органах державної виконавчої служби Міністерства юстиції України та зусиллями прокуратури реально виконано", - додали у прокуратурі.

Наразі унікальна колекція з картин та предметів декоративно-прикладного мистецтва передана до музею та стане доступною для поціновувачів українського та зарубіжного мистецтва.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: