Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До остаточного переліку кандидатів до Антикорупційного суду потрапили семеро "недоброчесних" – TI

Загалом президентові на затвердження направили перелік з 35 кандидатів.

18 березня Вища рада правосуддя внесла подання президентові України про призначення 35 кандидатів на посади у Вищому антикорупційному суді. Серед них є семеро кандидатів, яких громадські активісти внесли до переліку "недоброчесних".

Про це повідомляє Transparency International.

Мова йде про суддів Інну Білоус, Андрія Біцюка, Володимира Воронька, Віктора Маслова, Оксану Олійник та Валерію Чорну, а також адвоката Сергія Мойсака.

Зокрема, тернопільська суддя Інна Білоус виносила рішення про заборону мирних зібрань під час Революції Гідності, а матір судді Валерії Чорної придбала квартиру за 2,4 млн грн.

Загалом у підсумковому переліку, який направили на затвердження президентові, – 22 судді, 11 адвокатів і 2 науковців. Вони претендують на посади Антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Ще по дві кандидатури до кожної з інстанцій поставили на паузі. Рішення щодо адвокатів Євгена Крука та Маркіяна Галабали, а також викладачів Сергія Боднара та Володимира Цікала буде ухвалено до 28 березня.

Нагадаємо, 2 серпня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", яким передбачається встановлення організаційної складової створення Антикорупційного суду. Перед тим, 12 липня, Верховна Рада внесла зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням Закону України "Про Вищий антикорупційний суд". Також було підтримано поправки в закон про підзвітність апеляцій по корупційних справах, на ухваленні наполягали в Міжнародному валютному фонді.

Зазначимо, серед сумнівних кандидатів опинилися скандальна суддя Солом’янського суду Києва Вікторія Кицюк, яка "засвітилась" у скандалі з патрульними, одіозний суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Юрій Бурбела, який засудив "васильківських терористів" до 6 років в’язниці, натомість правозахисники назвали справу сфабрикованою, і Апеляційний суд звільнив засуджених, суддя Оксана Голуб, яка позбавляла активістів Євромайдану прав керування транспортними засобами, суддя Шевченківського районного суду міста Києва Євген Мартинов, який разом із колегою Олегом Лінником відпустили на волю двох тітушок, підозрюваних у завершеному замаху на вбивство шести осіб на Майдані.

ВідеоРада внесла поправки щодо роботи Антикорупційного суду, на яких наполягали іноземні партнери

Усі справи, що підпадають під юрисдикцію Вищого Антикорупційного суду, буде передано йому уже з першого дня роботи. Ухвалений раніше закон передбачав, що апеляція у вже порушених справах проти топ-корупціонерів мала б відбуватися у звичайних апеляційних судах. Втім це не влаштовувало іноземних партнерів України, зокрема й МВФ. Врешті, 254 нардепи сьогодні проголосували за поправки до закону. 

Рада внесла поправки щодо роботи Антикорупційного суду, на яких наполягали іноземні партнери

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції