Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До Порошенка позиваються через звернення щодо автокефалії

Позивач вважає, що президент не може втручатись у церковні справи.

Окружний адміністративний суд Києва розгляне позов до президента Петра Порошенка через його звернення до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Про це повідомляє прес-служба суду.

Так, суд відкрив провадження за позовом ГО "Неурядова організація верховенство права" та призначив підготовче засідання на 13 листопада.

Зазначається, що позивач просить суд встановити відсутність повноважень президента втручатися у діяльність церкви та релігійних організацій. Зокрема втручанням вважають підписання та направлення звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні, яке згодом було підтримано Верховною Радою України відповідною постановою.

Згідно з державним реєстром юридичних осіб, ГО "Неурядова організація верховенство права" зареєстрована в Солом`янському районі Києва 5 червня 2018.

Її керівником вказаний Стародубов Олексій Вікторович. Також, згідно з реєстром, людина з такими ж ініціалами очолює регіональну організацію політичної партії "Єдина країна" у місті Києві.

ВідеоВатикан підтримав надання автокефалії Українській православній церкві

Ватикан підтримав надання автокефалії українській православній церкві. Про це на зустрічі з главою МЗС Павлом Клімкіним на полях Генасамблеї ООН заявив секретар Святого престолу з міждержавних відносин. Процес надання Україні томосу на створення помісної церкви уже на фінальній стадіях - про це Петро Порошенко розповів українській громаді у Нью Йорку. 

Ватикан підтримав надання автокефалії Українській православній церкві

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які будуть представляти Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

У понеділок, 17 вересня, екзархи Вселенського Патріархату на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції