Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До розслідування пожежі на нафтобазі під Києвом навіщось підключили Панаму

Ніхто не може пояснити, для чого українські правоохоронці відіслали за океан відповідний запит.

Панаму на допомогу покликали українські слідчі. В очікуванні правової допомоги від Панамської Республіки, вони зупинили розслідування причин вибуху на нафтобазі БРСМ під Києвом, де минулого року спалахнули цистерни з пальним, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Відтоді родичі загиблих та потерпілих пожежників у пошуках правди оббивають пороги судів.

Петро Сазонюк – один із тих рятувальників, які опинилися у епіцентрі вибуху. Тоді він сам вийшов з вогню. Тіло обгоріло більш як на половину. Йому діагностували непрацездатність, дали першу групу інвалідності і орден за мужність.

Тепер мужності набирається мама. Вона з Вінничини до Києва їздить до суду в пошуках правди.

"Знаєш, як годувати дитину матері? Це найгірше в житті, що можна було", - каже жінка.

Вона тихенько плаче на порозі Печерського суду. Поруч – інші родичі та потерпілі. У рятувальників і досі обмотані руки. "Це компресійні перчатки, аби відтік крові був кращим", - пояснюють постраждалі ліквідатори лиха.

Відео Судове засідання у справі щодо пожежі на нафтобазі під Києвом закрилося щойно почавшись

У суді – навіть не розгляд справи по суті. Досудове розслідування, яке тривало майже рік, зупинили. Причина – українські слідчі звернулися по допомогу до Панами. Офіційно. Для чого – ніхто з потерпілих не розуміє.

Яким боком Панама до України – ТСН звернулася до Національної поліції, чиї слідчі проводять розслідування. Там забажали офіційного письмового запиту, на який поки що немає відповіді. Із цим питанням звернулися й до БРСМ – його вивчають юристи. У компанії і досі твердять: пожежа на нафтобазі – диверсія.

Пожежа на нафтобазі під Києвом спалахнула майже рік тому. Вона почалася 8 червня, а наступного дня, в прямому ефірі ТСН, усе здійнялося у повітря. Тоді шестеро людей загинуло, зо два десятки обпеклися. Пожежу на нафтобазі гасили понад тиждень.

Сьогоднішнє судове засідання закрилося щойно почалося. Слідчі не зявилися.

Тим часом на сайті Генеральної прокуратури з'явилося повідомлення, що слідчі Національної поліції таки завершили досудове розслідування.

Минулої осені урядова комісія з перевірки обставин виникнення аварії на нафтобазі "БРСМ" виявила грубі порушення, які спровокували швидке поширення пожежі. Про це заявив заступник начальника Державної служби з надзвичайних ситуацій у Київській області Руслан Буханець. "На момент пожежі необхідний запас води в пожежному водоймищі і запас вогнегасних речовин був відсутній... Підвезення 45 тонн піноутворювача було забезпечено тільки під час гасіння, хоча піноутворювач повинен був зберігатися на базі. На нафтобазі відсутні автоматична система гасіння та пересувна система подачі вогнегасних речовин... Обваловано було тільки частину резервуарів, при цьому обвалування було незамкненим", - наголосив він.

Витрати на гасіння пожежі оцінили у 50 мільйонів гривень. Разом з Міністерством юстиції та прокуратурою підготували цивільний позов щодо відшкодування загальної суми збитків Україні у зв'язку з протиправною діяльністю "БРСМ".

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Залиште свій коментар

Вибір редакції