Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До саміту "нормандської четвірки" Росія має повернути Україні захоплені судна - ЗМІ

Передавання суден відбудеться у відкритому морі.

До 9 грудня, коли в Парижі відбудеться саміт лідерів країн "нормандської четвірки" - України, Росії, Німеччини та Франції - щодо ситуації на Донбасі РФ має повернути Україні три судна, захоплені 25 листопада 2018 року в Керченській протоці.

Про це пише "КоммерсантЪ" із посиланням на джерела, які стверджують, що, мовляв, це питання вже вирішене, сторони узгоджують деталі: місце і час передавання трьох суден - малих броньованих катерів "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксира "Яни Капу". За словами джерел, Москва та Київ нині перебувають на фінальній стадії переговорів, в яких беруть участь силові відомства і МЗС двох країн.

Джерела кажуть, що передавання суден відбудеться не в порту, а в морі. Туди їх відбуксирують трьома російськими буксирами, а звідти їх заберуть українські.

Судна повернуть разом зі штатним озброєнням, але без боєприпасів. Виявлені на них після затримання особисту зброю українських моряків, рації і документи, що містять інформацію про склад екіпажів та інші дані, залишаться в Росії. Мовляв, вони є речовими доказами в кримінальній справі, порушеній у РФ після інциденту.

Як повідомлялося раніше, 25 травня Міжнародний трибунал ООН із морського права ухвалив рішення у справі українських полонених моряків, яких Росія затримала у Керченській протоці. Він зобов’язав РФ повернути кораблі та відпустити українських моряків на період розгляду справи.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН провів перші слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів 10 травня. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

У Росії рішення трибуналу не визнають. Мовляв, трибунал не має права цього вимагати, оскільки інцидент в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду. У свою чергу посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій".

Відео У ДБР розповіли про вилучення документів щодо переходу українських кораблів через Керченську протоку

Директор ДБР Роман Труба розповів про о вилучення документів щодо переходу українських кораблів через Керченську протоку та про ризики їхнього перебування у стінах ДБР.

У ДБР розповіли про вилучення документів щодо переходу українських кораблів через Керченську протоку

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції