До списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО можуть включити два кримських об'єкта

Дата публікації
Перегляди
1864
Поділитись:
WhatsApp
Viber
До списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО можуть включити два кримських об'єкта

Бахчисарайський палац Кримських ханів може стати надбанням усього людства

Комітет всесвітньої спадщини додав ще два об'єкти в попередній список.

ЮНЕСКО розгляне питання про включення в Список всесвітньої спадщини дві нові номінації в Криму - "Історичне середовище столиці кримських ханів в місті Бахчисарай" і "Культурний ландшафт "печерних міст" Кримської Готії", повідомляє Уніан.

Сьогодні в списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО є п'ять об'єктів на території України, ще 15 об'єктів знаходяться в списку кандидатів.

За словами заступника директора Департаменту культурної спадщини і культурних цінностей Міністерства культури України Віктора Вечерського, ЮНЕСКО розглядає заявки від країн від двох до 15 років. Багато залежить від того, як підготовлені подання і чи змогла країна довести, що той або інший об'єкт є унікальним для світу.

Представлений в Попередній список від України об'єкт "Історичне середовище столиці кримських ханів в місті Бахчисарай" є розширенням номінації "Бахчисарайський палац Кримських ханів", що перебувала в списку від України з 2003 року. Об'єкт "Культурний Ландшафт "печерних міст" Кримської Готії" є новою номінацією, яка складається із залишків стародавніх міських поселень Мангуп-калі і Ескі-кермен, розташованих в Бахчисарайському районі Криму.

Нагадаємо, комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вимагає прийняти мораторій на забудову буферних зон навколо Києво-Печерської лаври і Софії Київської.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1864
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація