До свята УПА Бандеру і Шухевича остаточно позбавили звання Героїв

До свята УПА Бандеру і Шухевича остаточно позбавили звання Героїв

Ілюстрація / Фото: Українські новини

Справу про позбавлення лідерів ОУН-УПА звання "Герой України" не допустили до Верховного суду.

Вищий адмінсуд відмовив у допуску до провадження Верховного Суду справи про позбавлення лідера ОУН Степана Бандери і головнокомандувача УПА Романа Шухевича звань Героїв України.

Як розповів адвокат Володимир Оленцевич, який оскаржував у Донецькому суді укази про присвоєння звань, таке рішення було озвучено на судовому засіданні у Вищому адміністративному суді України.

"Тепер можна сміливо говорити про повну відсутність будь-яких процесуальних можливостей у законодавстві Україні для скасування судових рішень про незаконність Указів президента Віктора Ющенка про присвоєння звання Герой України Роману Шухевичу та Степану Бандері", - зазначив Оленцевич.

Слід зазначити, що заява про перегляд судового рішення в адміністративній справі подається до Верховного Суду через Вищий адмінсуд.

При цьому вирішення питання про допуск справи до провадження Верховного Суду здійснюється колегією у складі п'яти суддів Вищого адмінсуду, яка формується без участі суддів, який постановив оскаржуване рішення.

Нагадаємо, рівно чотири роки тому, 14 жовтня 2007 року, екс-президент Віктор Ющенко присвоїв звання героя Роману Шухевичу. Пізніше, у вересні 2010 року звання героя удостоївся Степан Бандера.

У квітні 2010-го Донецький апеляційний адмінсуд визнав рішення про присвоєння звання головнокомандувачу УПА незаконним, мотивуючи це тим, що Героєм України може стати лише громадянин країни, а Шухевич де юре таким не був. У січні 2010 року за тією ж схемою звання героя позбувся лідер ОУН Степан Бандера.

У Вищий адмінсуд було подано 6 касаційних скарг на рішення у справі Шухевича, і 10 - по Бандері (серед авторів, зокрема, були Віктор Ющенко, син Шухевича Юрій-Богдан, а також онук Бандери Степан).

Читайте також:

Ющенко оскаржив у ВСУ скасування звання "Герой України" Бандери та Шухевича

У Львові на День незалежності провели Марш Бандери

69-та річниця створення УПА: тисячі людей вийдуть на марші слави

У Тернополі на пам'ятнику Бандері викарбували "Герой України"

Повʼязані теми:

Наступна публікація