Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Спецборт прибув до "Борисполя".

До України 19 червня прибув спеціальний авіарейс з 14 членами екіпажу танкера "Рута", яких засудили в Лівії за нібито причетність до контрабанди нафтопродуктів і три роки вони провели в одній із тамтешніх в'язниць. Зустрічали українських моряків в аеропорту "Бориспіль" рідні, а президент України вже привітав їх з поверненням на батьківщину.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Глава держави подякував МЗС, СБУ, а також усім небайдужим, хто допомагав повернути українців на рідну землю.

"Це наше завдання – повертати українських громадян. Я дуже радий, що майже за три з половиною роки 14 членів екіпажу танкера "Рута", які були за ґратами в Лівії, повернулися додому. Я радий за них, за їхні сім’ї", – сказав Володимир Зеленський.

Як інформує "Фонд допомоги морякам "Ассоль", серед моряків жителі Одеської, Херсонської та Миколаївської областей. Найстаршому з них - 72 роки.

В організації також розповіли, що українців утримували в одній камері, де вони були змушені спати по черзі. За три роки перебування в тюрмі двоє моряків захворіли на гепатит. Ще у декількох - загострилися хронічні хвороби. 

Зазначимо, що у квітні 2017 року в Лівії українських моряків затримали за звинуваченням у причетності до контрабанди нафти. У Лівії заявили, що в момент захоплення лівійськими військовими "Рута" мала близько 3330 тонн нафти в баках. У результаті проти 14 моряків порушили кримінальну справу і доправили до лівійської в'язниці в Тріполі, а потім у Таджура.

В адміністрації Одеського морського торгового порту повідомили, що танкер, затриманий у Лівії, належить одеській компанії. 

 В організації "Ассоль"пояснили, що згідно з міжнародними морським конвенцій, члени екіпажу відповідають лише за доставку вантажів. За ліцензії та дозвіл на транспортування вантажів відповідає власник вантажу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції