До України повернулися моряки з аварійного судна

Шість членів екіпажу судна "Свята Софія" прилетіли до Одеси після 4-місячного перебування в морі на аварійному суховантажі. Ще п'ять моряків на чолі з капітаном повернуться додому пізніше.

В Україну повернулися моряки судна "Свята Софія". 28 серпня літак з шістьма моряками приземлився в Одесі, повідомила прес-служба партії "Сильна Україна".

Геннадій Купчинський, Микола Газілов, Дмитро Чалапко, Руслан Чеботар, Євген Карматський і Віталій Шульженко прилетіли в супроводі членів ініціативної групи, створеної під патронатом Сергія Тігіпка.

Стан здоров'я членів екіпажу, які чотири місяці прожили на аварійному суховантажі в Червоному морі, задовільний.

"За їх життя можна не боятися, але їм потрібно буде багато часу, щоб поправити здоров'я і відновитися морально", - сказала керівник ініціативної групи, яка супроводжувала моряків, голова Одеської обласної парторганізації "Сильної України" Світлана Фабрикант.

Як відомо, на початку травня судно "Свята Софія", яке прямувало до Індії з небезпечним вантажем - фосфатними добривами - було визнано аварійним і немореходним інспекцією Суецького каналу.

Через борги судновласника перед владою судно не пустили в єгипетський Порт-Саїд.

На "Святої Софії" не було електрики, продуктів харчування і води. У трюмі утворився отвір, і воду доводилося постійно відкачувати вручну. Український судновласник і місцева влада відмовлялися допомогти команді, повідомили в партії.

"Щодня ми могли піти на дно. Двічі ми посилали сигнали SOS, вісім разів сигналили ракетами, але на нас ніхто не звертав уваги, ніхто не хотів допомагати", - розповіли моряки.

Ініціативній групі, яка вилетіла до Єгипту 22 серпня, вдалося переконати єгипетську владу дозволити зійти морякам на берег і домовитися про буксирування судна в порт.

Водночас на борту судно залишилися ще п'ять моряків на чолі з капітаном, які будуть супроводжувати вантаж під час буксирування судна. Протягом двох тижнів вони теж зможуть повернутися додому, розповіли в прес-службі.

Читайте також:

Шість моряків аварійного судна "Свята Софія" зійшли на землю і готуються до вильоту додому

Стан справ на судні "Свята Софія" критичний

Українських моряків посадили до найкривавішої тюрми Венесуели

Завершено розслідування щодо Arctic Sea

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: