До України прибув перший заступник Гіларі Клінтон

Джеймс Стайнберг обговорить з керівництвом України стосунки з Росією, газ та угоду з МВФ.

В Україну з офіційним візитом прибув перший заступник держсекретаря США Джеймс Стайнберг. В ході свого візиту 27 квітня він планує зустрітися з президентом Віктором Ющенко, прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, Головою Верховної ради Володимиром Литвином і представниками Партії регіонів.

Стайнберг повідомив, що мета його приїзду - підтвердити, якого значення керівництво Америки надає відносинам з Україною: "Підкреслити наміри президента Барака Обами підтримати і розвинути той рівень співпраці, який у нас є".

На питання, які його очікування від зустрічей з українською владою, він відповів, що перш за все, хотів би почути з перших вуст від українських лідерів про "ті виклики, проблеми, які, як вони вважають, сьогодні з'явилися перед ними і яким чином, на їх думку, можна було б працювати Україні та США разом, щоб дати відповідь на ці виклики" не тільки в Україні, але й в цілому світі.

"Ми знаємо, що Україна, як і весь світ, повинна впоратися з серйозними проблемами, які викликані світовою економічною кризою. І дуже важливо для всіх нас налагодити загальні зусилля, щоб ефективно вирішувати проблеми. Я прагнутиму передати твердий намір США продовжувати підтримувати розвиток демократії в Україні, продовжувати підтримувати безпеку України в цьому важливому регіоні світу", - відзначив Стайнберг.


Стайнберг також додав, що перш за все хотів би з своїм колегою Девідом Ліптоном, який представляє Білий Дім, конкретно поговорити про економічні питання, які зараз стоять на порядку денному, зокрема, щодо співпраці України з МВФ, а також щодо угоди з ЄС про транзит енергоресурсів.

"Я також би хотів поговорити з вашими лідерами про те, як Україна працює над виконанням щорічної національної програми з НАТО. Має намір дізнатися, як можна допомогти, щоб підтримувати відповідний темп цієї програми", - відзначив він.

Держсекретар має намір під час зустрічі з українським керівництвом висловити подяку за внесок України в миротворчі операції в Афганістані, Іраку, Африці.

"З українською владою ще хочу обговорити, як ми - США - збираємося рухатися у напрямі поліпшення своїх відносин з Росією і при цьому надавати таку ж увагу відносинам з Україною. Всі вважають, що гарні відносини між США і Росією будуть позитивним чинником для України й інших країн цього регіону", - додав він.

Після обрання Барака Обами на посаду президента візит заступника держсекрктаря США до України - найвищий за рівнем візит представника американської влади.
Стайнберг є першим заступником державного секретаря США Гіларі Клінтон.

З 1996 по серпня 2000 року Стайнберг працював заступником радника з національної безпеки президента Біла Клінтона. У цей період він також був особистим представником президента під час зустрічей "Великої вісімки" 1998 і 1999 років.

До цього він був керівником апарату Державного департаменту і директором штабу стратегічного планування в Державному департаменті (1994-1996), а також керівником аналітичної служби в Бюро розвідки і досліджень Державного департаменту (1993-1994).

Читайте також:

США вводять надзвичайний стан через свинячий грип

Обама не ризикнув визнати масове винищення вірмен геноцидом

Джолі та Обама отримали "Золоті соски"

Після вторгнення США в Іраку загинули 110 тисяч людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: