До України приїде група мудреців НАТО

Група людей, які розробляють стратегію роботи НАТО, готова приїхати до України на запрошення Ющенка.

"Група мудреців", яка під керівництвом екс-держсекретаря США Мадлен Олбрайт розробляє розробляє стратегічну концепцію НАТО, може відвідати з візитом Україну.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв. За його словами, запрошення відвідати Україну Олбрайт передав особисто президент Віктор Ющенко під час візиту до Нью-Йорка.

"Це запрошення із вдячністю прийнято... Я не виключаю, що такий візит відбудеться", - сказав дипломат, але не уточнив, чи зможе цей візит відбутися ще цього року. "Наші двері для неї особисто та для членів її групи відчинені", - додав він.

Крім того, Єлісєєв під час візиту до Варшави зустрівся з представником "групи мудреців", екс-міністром закордонних справ Польщі Адамом Ротфельдом, і дуже позитивно оцінив цю зустріч.

За його словами, Ротфельд запевнив про готовність брати до уваги українські пропозиції під час розробки стратегічної концепції НАТО.

Заступник міністра наголосив, що МЗС України не планує концентруватися на співпраці з окремими членами "Групи мудреців" і намагатиметься доносити свою точку зору до кожного з них.

Єлісєєв також не виключив, що до кінця поточного року йому вдасться провести ще ряд зустрічей з іншими членами групи.

"Звичайно, було б наївно сподіватися, що все, що ми запропонуємо, буде враховано, але дуже важливо, що ця робоча група не замикається сама в собі... і готова конструктивно з нами співпрацювати", - сказав дипломат.

Нагадаємо, раніше представники НАТО запевнили, що врахують думку України та інших своїх партнерів при розробці своєї нової концепції розвитку.

Так звана "Група мудреців" на чолі з Олбрайт розпочала роботу над новою стратегічною концепцією НАТО у вересні цього року. Концепція має бути представлена наприкінці 2010 року.

Читайте також:

Пентагон: Україна сама створює собі перешкоди на шляху до НАТО

В НАТО нагадали Україні і Грузії де їх місце

Україна пообіцяла НАТО захистити гривню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: