Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До України приїжджають тисячі іноземців лікувати зуби, а українці навпаки - втрачають. Чому так сталось

Українські спеціалісти можуть скласти конкуренцію європейським колегам.

Від 1 квітня держава частково припинить фінансувати стоматологію. Бюджетним коштом лікуватимуть лише дітей і рятуватимуть від нестерпного зубного болю дорослих. Цьогоріч на екстрену стоматологію виділили 13 мільйонів гривень на місяць на всю Україну. Торік давали 63 мільйони гривень, йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Скорочення особливо на життя не вплине, бо за візит до дантиста українці і без того вже давно платять. Зубних лікарів на всю країну понад 20 тисяч. Іноземців у стоматологічних кріслах більшає, а в українців більшає беззубих усмішок.

Беззуба нація

У 33 роки Олена втратила чотири зуби після народження дитини. Лікарі радили імплантати, але нова усмішка - дороге задоволення. За зуб Олена має віддати 20 тисяч: корінь буде із надміцного та біологічного титану, штучний зуб буде з цирконію, а матеріали і робота високотехнологічними.

Пломба теж може потягнути на тисячі. Так, у приватному кабінеті за керамічну накладку попросили 5 тисяч гривень. Лікар стверджує, що кераміка прослужить до 15 років. Вона не фарбується, не стирається і робить правильне навантаження на зуб. У комунальній стоматології пропонують пломбу фотополімерну, яка уп’ятеро дешевша.

Віддатись українським стоматологам

Для техасця Рашада навпаки - ціна головний аргумент, який переконав перетнути океан та віддатися в руки українських стоматологів. "Я проконсультувався зі своїм стоматологом у США. Він порадив лікувати зуби  в Україні. У вас дешевше, а якість така сама як в Америці", - розповів американець.

Проблем у роті заокеанського пацієнта вистачає. Як повідомив стоматолог Євген Алаткін, пацієнту треба замінити дві коронки, два лікування каналів, поставити 5 пломб і видалити один із зубів мудрості, бо він уражений так, що лікувати його недоцільно. Столичні стоматологи виставили рахунок у 2650 доларів. Для пересічного українця ця сума величезна, а для американця навпаки - джекпот. "У мене вдома дуже дорого коштують стоматологічні послуги. Я би заплатив мінімум 6 тисяч доларів. Це значно більше, навіть якщо врахувати витрати на проживання та переліт", - додав клієнт із США.

Квитки в Україну йому обійшлися в 400 доларів, два тижні в готелі у 270 доларів. Усе разом виходить близько 3 тисяч доларів або удвічі дешевше, ніж у США. "Багато моїх друзів лікує зуби в Таїланді. Там ціни такі самі, як в Україні. Але в Азії зараз коронавірус, тому я вирішив приїхати до вас", - додав іноземець.

Сервіс та кваліфікація українських дантистів навіть кращі за європейські. У цьому переконалася стоматологиня Ірина. Киянка лікує зуби майже 20 років. 14 пропрацювала стоматологом в Україні, останні чотири - лікаркою-гігієністкою у французькому Канні. "Наші стоматологи на дуже високому рівні. Французькі не кращі за українські. За моїх колег не соромно, ми навіть в деяких випадках крутіші. Наші лікарі працюють тими самим матеріалами, що й працюють в ШвеціїЇ, Бельгії, Франції", - повідомила Ірина Поляр.

Якість та ціна приваблюють іноземців. У Франції пломба може обійтися в 70 євро, коронка – 600 євро, імплантат буде від 170 євро. Ціни в США ще вищі: пломба потягне мінімум на 400 доларів, коронка до 3 тисяч, імплантат - усі 6 шість. Середня ціна по Україні - 24 долари за пломбу, від 90 - за коронку, за 500 доларів можна поставити бюджетний імплантат. "Україна має чудову комбінацію: ми маємо вигідний прайс, відсутність черг, якість, порівняна з європейською", - вважає Віолеттта Янишевська, президентка Української асоціації медичного туризму.

Тож  іноземців в українських стоматологічних кріслах щороку більшає. Торік лікуватися приїхали 65 тисяч іноземців. Майже половина прилетіли лікувати зуби. У середньому кожен залишає 700 доларів. 

Вас урятує профілактика

Поки американці долають океан, щоби зуби в нас лікувати, українці свої втрачають, бо дорого. Страхова медицина не працює. Державна підтримка – мізерна. Торік із державного бюджету на стоматологію виділили 800 мільйонів.

"Дуже погано із станом ротової порожнини в українців, порівняно з розвинутими країнами. Якщо стандарти НАТО сьогодні говорять, що на фронті в зоні бойових дій допускається 5-10%, то ми маємо 95 % проблем із зубами", - зазначив президент національної спілки стоматологів України Мирон Угрин.

Зубні ряди українців можуть порідіти ще, тому що від 1 квітня держава більше не фінансуватиме стоматологічні послуги. Бюджетним коштом лікуватимуть лише дітей та экстрено рятуватимуть від нестерпного зубного болю дорослих. "Ми говоримо, що доросла ургентна стоматологія і дитяча стоматологія будуть оплачені державою в рамках держаних гарантій. Раніше держава витрачала майже 800 млн грн, але ви не отримували послугу безкоштовно. Зараз держава запланувала чіткий перелік послуг і 115 млн грн, але з вас за ці послуги точно не мають право вимагати кошти", - переконує директорка департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України Тетяна Бойко.

На одного пацієнта даватимуть 58,61 грн. Від таких реформ у стоматологічній поліклініці не в захваті і запевняють: на вгамування зубного болю цього вистачить. Єдиний спосіб не влетіти в копієчку і не віддати півквартири за зуби - ретельний догляд і профілактичні походи до стоматолога раз на півроку, а то й щоквартально.  

Відео Стоматологічний туризм: чому іноземці їдуть до України лікувати зуби

З 1 квітня держава частково припинить фінансувати стоматологію. За бюджетний кошт лікуватимуть дітей, а дорослих лише із гострим болем. Цьогоріч на екстрену стоматологію виділили тільки 13 мільйонів гривень на місяць. І це на всю Україну. Торік, для порівняння, давали - 63. Скорочення, хоч і разюче, але особливо на життя українців не вплине. Бо за візит до дантиста українці і без того вже давно платять. То як не витратити на здорові зуби вартість цілого авто – вивчав ТСН. Тиждень.  

Стоматологічний туризм: чому іноземці їдуть до України лікувати зуби

Залиште свій коментар

Вибір редакції