Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До України з Німеччини повернуть документ, викрадений за окупації під час Другої світової

Пам'ятка може свідчити про те, що у 18 столітті Київ вже прагнув отримати незалежну церкву.

В Україну з Німеччини повернеться цінний документ початку 18 століття - грамота Петра Першого оздоблена золотом, сріблом і дорогою печаткою, повідомляє ТСН.

Документ про поставлення київського митрополита зберігали в ризниці Софії Київської, а потім у центральній бібліотеці Вернадського. Під час окупації Києва в 1941 році пам‘ятку вкрали і  вивезли в Німеччину. А після війни її виявили у власності німецького університету міста Тюбінген. Сьогодні грамоту урочисто передали в МЗС Німеччини і вже незабаром вона повернеться в Україну.

"Україна всього втратила тільки в музеях понад 300 тисяч таких або подібних документів, мільйонні втрати в архівах і тому важливо, що німецька сторона усвідомлює, що вона так само повинна допомагати нам знаходити ці витвори мистецтва чи історичні документи", - каже посол України в Німеччині Андрій Мельник.

Історики зазначають -  документ свідчить, ще у 18 столітті були спроби отримати незалежну від Москви українську церкву.

"На початку 18-го століття побоювання Москви щодо повернення Київської митрополії до Константинополя були на часі і очевидно що прецеденти відповідних контактів були і тому у грамоті вирішили спеціально прописати, що Кроковський зобов’язується більше не звертатися до Константинополя", - розповіла про зміст документу історик Наталія Сінкевич.

ВідеоЗ Німеччини повертають грамоту, вкрадену з Софії Київської за часів окупації

Під час окупації Києва в 1941 році пам‘ятку вкрали і  вивезли в Німеччину. А після війни її виявили у власності німецького університету міста Тюбінген.

З Німеччини повертають грамоту, вкрадену з Софії Київської за часів окупації

Нагадаємо, у Нідерландах тривають судові слухання щодо скіфського золота, яке ніяк не визначать, куди повертати – до окупованого Криму або на підконтрольну українській владі територію. Апеляційний суд має оголосити рішення 11 червня 2019 року, втім рішення може бути оскарженим у Верховному суді країни. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції