До українських політиків їдуть міжнародні арбітри

Європейські високопосадовці зустрінуться по черзі з усіма учасниками політичного процесу в Україні та спробують їх помирити.

В Україну їдуть представники одразу кількох важливих міжнародних інституцій, аби вкотре допомогти українській владі вийти з політичної кризи.

Президент Європарламенту Ганс-Ґерт Петтерінг, новий голова Парламентської асамблеї НАТО Джон Таннер та доповідачі ПАРЄ почергово зустрінуться з президентом України Віктором Ющенком, прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, а також головою Верховної ради Володимиром Литвином.

Крім цього, європейські високопосадовці зажадали зустрічі і з лідером української опозиції Віктором Януковичем.

На думку аналітиків, європейці бояться економічної нестабільності на сході Європи

"Європа не зацікавлена в поглибленні економічної й політичної кризи в Україні, бо для неї це теж буде додатковий тягар. Меседжі, я гадаю, будуть спрямовані на те, щоб реалістично шукати виходи з кризи і не розхитувати країну до небезпечної межі", - вважає директор школи політичної аналітики "Києво-Могилянської академії" Олексій Гарань.

Головне послання гостей – виконання взятих Україною зобов’язань та реформ, які є передумовою інтеграції в євроструктури, впевнений науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

"Причиною цього є політична неузгодженість та неефективність виконавчих і законодавчих органів. Це зумовлено постійною боротьбою за владу. Європейські чиновники про це неодноразово говорили і ще раз підкреслять, що саме це є фактором, який стримує розвиток двосторонніх відносин", - переконаний він.

Експерти припускають, що українська сторона говоритиме з європейцями про візові питання. Київ також хоче почути витяг з комюніке останнього ювілейного саміту НАТО, де йдеться про Україну.

З посланням до українських депутатів у Верховній раді виступить президент Європарламенту Ганс-Ґерт Петтерінг. Заради цього Партія регіонів, яка вже кілька днів блокує парламентську трибуну, погодилася послухати його зі своїх місць.

Утім, політологи закликають не перебільшувати ролі європейських парламентарів у врегулюванні українського політичного протистояння, бо за кілька місяців в Україні розпочнеться кампанія з президентських виборів. Тож, до їх проведення (парламент призначив вибори на 25 жовтня) на стабільність в країні аналітики не очікують.

Читайте також:

Литвин пропонує брати плату за в'їзд в Україну

Тимошенко: Україна почала підійматися з кризи

Україна готує візовий режим для європейців

Ющенко зізнався, що не здатен розпустити Раду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: