До українських вишів цьогоріч вступило на 400 абітурієнтів з окупованих Криму та Донбасу більше, ніж у 2019 році

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
До українських вишів цьогоріч вступило на 400 абітурієнтів з окупованих Криму та Донбасу більше, ніж у 2019 році

УНІАН

Цього року абітурієнти з окупації отримали змогу пільгового вступу до понад 90 українських ЗВО.

У вишах України побільшало вступників з окупованих Криму та Донбасу. Це понад 2 тисячі студентів. І хоча для дітей з окупації вступну кампанію продовжено до 23  жовтня, українську освіту замість російської обрали вже на 400 абітурієнтів більше, ніж торік.  

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ірина з Донецька любить українську мову та літературу, але змушена була в школі вивчати мову та історію країни-агресора. Щоб скласти іспит до київського вишу, дівчина рік окремо поза школою вчила справжню історію своєї країни.

"У школі я любила українську мову і літературу. Але так сталося, що довелося вивчати більше російську мову та історію", – зізнається Ірина.

Нині дівчина заходить у виш з українськими прапорами та заново опановує рідну мову. Ірина здобуватиме омріяний фах соціального працівника завдяки пільговій квоті. Визнає: конкурувати на рівних із випускниками українських шкіл не змогла б.

"У школі був один урок на тиждень для вивчення української мови та літератури. Це дуже мало часу. Якщо вступати, то потрібна індивідуальна особиста підготовка", – каже новоспечена студентка.

Українська освіта: які спеціальності найпопулярніші серед вступників з окупованих Криму та Донбасу

Українська освіта: які спеціальності найпопулярніші серед вступників з окупованих Криму та Донбасу

У Міносвіти порахували: дітей з окупованих територій приїхало більше: 378 дітей з Криму та 1671 особа з Донбасу. Це більше, ніж торік, на 400 осіб.

Цьогоріч абітурієнти з окупації отримали змогу пільгового вступу до понад 90 українських вишів. Тоді як раніше ця пільга діяла лише для 20 закладів.

Цьогоріч саме медицину як фах обрали найбільше дітей з окупованих територій — 101 людина. Популярними були менеджмент та право, а також комп'ютерні науки. Найчастіше вступали  до Києва та Харкова.

Голова студпарламенту Таврійського університету Дарина сама приїхала з Донбасу. Дівчина констатує: кожен рік життя в окупації віддаляє учнів, які вступали ще в українські школи, від України.

"Якщо хтось залишився з розумінням, що вони люблять свою країну, вступають в Україні – це діти, які були в 5-6 класі, коли все це сталося. Їм важливо, що Україна на них чекає, вони чекали на вступ і чомусь вони таки вирішили сюди приїхати", – каже дівчина.

Лише фізичне повернення до України діє як ліки  на свідомість дітей, які виростають в окупації, зауважує Дарина. 

Понад 2 тисячі абітурієнтів  з окупованих Криму та Донбасу вже стали студентами України. Це лише десята частина бюджетних місць у вишах від квоти, яку для них зарезервували у Міносвіти.

Через проблеми із карантином і перешкодами на межі розмежування вступ саме для дітей з тимчасово окупованих Криму та Донбасу триватиме до 23 жовтня.

Наступна публікація