До ВР скерують новий законопроєкт із м’якшим покаранням за брехню в деклараціях

Автор
Надія РоманНадія Роман
Дата публікації
Перегляди
769
До ВР скерують новий законопроєкт із м’якшим покаранням за брехню в деклараціях

Pexels

Окремо розробляють процедуру притягнення до відповідальності суддів.

Парламентська робоча група наступного тижня подає до Верховної Ради кілька законопроектів, які мають подолати конституційну кризу в Україні і повернути кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях.

Про це повідомляють журналісти ТСН.

Народні обранці пропонують ухвалити антикорупційні закони на заміну попередньому, але вони м'якші. Зокрема, межу, коли наступає кримінальна відповідальність за недекларування доходів, планують збільшити з півмільйона гривень до мільйона. Неподання декларації визнаватиметься кримінальною провиною, а не злочином. Тому до в’язниці нечесні декларанти не потраплять. «За ці правопорушення не буде передбачене покарання у вигляді позбавлення волі, а буде передбачено штраф, громадські роботи, а також позбавлення права обіймати посади», - зазначає голова парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

Окремо депутати розробляють процедуру притягнення до відповідальності суддів.

Нагадаємо, що місяць тому Конституційний суд скасував покарання для чиновників за недостовірне декларування. Це рішення обурило не лише антикорупційних активістів, депутатів та президента, а й Захід. Брюссель пригрозив Києву скасуванням безвізу, а МВФ - фактично припинив кредитування. Нардепи закликали суддів подати у відставку, але ті на пропозицію не пристали.