До закону про допомогу при народженні дитини внесено зміни

Віктор Ющенко підписав Закон “Про внесення змін до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”. Закон почне діяти після Нового року.

Президент Віктор Ющенко підписав Закон “Про внесення змін до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо виплати допомоги при народженні дитини.

Про це повідомляється на офіційному сайті президента.

Як повідомлялося, Рада ухвалила цей закон 17 листопада.

Згідно з законом, виплата допомоги при народженні дитини припиняється в разі: позбавлення отримувача допомоги батьківських прав; відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав; тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання; припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини; нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини; у разі виникнення інших обставин.

Допомога при народженні дитини нараховується в розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановлених на день народження дитини.

Допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 22 розмірам прожиткового мінімуму - на першу дитину; кратній 45 розмірам прожиткового мінімуму - на другу дитину; кратній 90 розмірам прожиткового мінімуму - на третю і кожну наступну дитину.

Виплата допомоги здійснюється одноразово у дев’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом наступних 12 місяців, на другу дитину – 24 місяців, на третю і кожну наступну дитину – 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України.

Закон набирає чинності з 1 січня 2011 року.

Як відомо, у березні 2008 року уряд підвищив виплату при народженні першої дитини до 12,24 тисяч гривень, другої - до 25 тисяч гривень, третьої й наступних - до 50 тисяч гривень.

Відповідно до закону про підвищення соціальних стандартів, прийнятого Радою 20 жовтня, з 1 листопада для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум становить 632 гривні.

Читайте також:

В Україні підвищено виплати при народженні дитини

Росіян зобов'яжуть народжувати двох і більше дітей

У Чернігові викидують на вулицю багатодітні сім'ї

У США жінка народила відразу вісьмох дітей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: