Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Освітяни кличуть Зеленського на розмову про реформу

Вчителі хочуть збереження автономії навчальних закладів і гнучкості освіти.

Новообраного президента України Володимира Зеленського через відеозвернення запросили до обговорення майбутнього української освіти, зокрема реформи Нової української школи.

Як повідомляється у прес-релізі Національного офісу найбільшого в Україні об’єднання освітян EdCamp Ukraine, дискусія призначена на 7 і 8 липня в Харкові, до неї також просять приєднатися чинного міністра освіти Лілію Гриневич. Освітяни прагнуть подовження реформи в освіті.

"Ми запрошуємо вас, Володимире Олександровичу, дізнатися з перших вуст і поговорити: що вже зроблено і які виклики постають перед освітою. Чому на національний EdCamp? Бо це вчительська подія року, на яку збираються освітяни з усієї країни. Це демократичний простір, де спілкування – на рівних. Це незалежна спільнота, що є частиною світового руху і вже об’єднує в Україні понад 20 000 освітян. Це потужна сила, здатна як змінювати, так і творити. І ми віримо, що мета освіти – зростити Хорошу Людину" – говорять герої ролика.

За словами засновника Олександра Елькіна, зміни в українській освіті - одна з найважливіших національних реформ, оскільки саме освіта – запорука успіху і в інших сферах.

Елькін також зауважив, що серед ключових здобутків реформи, які мають бути збережені та розвинені – фінансова та академічна автономія шкіл та вишів; державний стандарт освіти, який вказує кінцеву мету, не нав’язуючи уніфікований шлях її досягнення; орієнтація на потреби дитини й родини; розвиток педагогіки партнерства; фокус не на знаннях, а на компетенціях і навичках, гнучкість освіти, що дає можливість своєчасно пристосовуватись до змін у реальному світі; інклюзивність; створення сучасного освітнього середовища та, найголовніше, розвиток взаємоповаги між усіма учасниками й учасницями освітнього процесу: дітьми, освітянами, батьками, чиновниками. Серед тих, які ще потребують законодавчих змін – механізм демонополізації системи підвищення кваліфікації, впровадження системи сертифікації педагогів, зміни у педагогічній освіті тощо.

ВідеоПорошенко запропонував Зеленському скоординувати зусилля в боротьбі з російською агресією

Чинний президент Петро Порошенко після оголошення офіційних результатів голосування подякував своїм виборцям за підтримку і привітав Володимира Зеленського. А також запропонував майбутньому гаранту скоординувати зусилля в боротьбі з російською агресією.  

Порошенко запропонував Зеленському скоординувати зусилля в боротьбі з російською агресією

Залиште свій коментар

Вибір редакції