Додаток "Резерв+" із QR-кодом став чинним документом під час перетину кордону — речник ДПСУ

Додаток "Резерв+" із QR-кодом став чинним документом під час перетину кордону — речник ДПСУ

Нові правила виїзду за кордон / Фото: ТСН.ua

Прикордонники радять військовозобов’язаним уважно перевіряти інформацію, яка дає право на перетин державного кордону, в військово-облікових документах в електронній формі.

Відтепер QR-код у мобільному застосунку "Резерв+" став чинним військово-обліковим документом для пред’явлення на кордоні під час виїзду з України.

Про це повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко в коментарі "Українській правді".

За його словами, в пунктах пропуску на кордоні, як і раніше, перевірятимуть наявність необхідних умов для пропуску та інформацію, яка дає підстави для перетину кордону. 

“Це стосується й наявності у військово-облікових документах у паперовій чи електронній формі інформації із зазначенням підстав про звільнення від мобілізації, або виключення з військового обліку за станом здоров’я. Нагадаємо, від 18 травня це є додатковою умовою для перетину кордону окремих категорій громадян", — йдеться в коментарі речника Держприкордонслужби.

Водночас Андрій Демченко наголосив, що прикордонники наполегливо радять військовозобов’язаним уважно перевіряти інформацію, яка дає право на перетин державного кордону, зокрема і в військово-облікових документах в електронній формі.

Він також попередив, що у разі необхідності на кордоні будуть здійснювати перевірку інформації з військово-облікових документів через систему "Оберіг": якщо буде виявлено невідповідність даних,  прикордонники мають право відмовити громадянину у перетині кордону на виїзд з України.

Раніше прикордонники не враховували додаток "Резерв+" під час перетину кордону військовозобов'язаними, а перевіряли паперовий військовий квиток із відповідними відмітками та дані щодо особи у базах ДПСУ та Міноборони.

Нагадаємо, у застосунку для військовозобов'язаних "Резерв+" від 18 червня став доступний електронний військово-обліковий документ у вигляді QR-коду, який має таку саму юридичну силу, як і паперовий.  

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація