Договір про україно-білоруський кордон підписали в обмін на дешеву електроенергію

Договір про ратифікацію держкордону між Україною та Білорусією, а також погашення боргів СРСР буде підписано в обмін на дешеву українську електроенергію.

Україна погодилася погасити борги держпідприємств перед Білоруссю, накопичені за часів СРСР.

На такий крок Україна зважилася у відповідь на обіцянку президента Білорусії Олександра Лукашенка забезпечити ратифікацію підписаного ще у 1997 році договору про державний кордон.

Сторони кілька років безуспішно намагалися вирішити проблему боргу українських держпідприємств перед Білоруссю, накопиченого за часів СРСР.

Мінськ заявляв, що після розвалу СРСР ця заборгованість трансформувалася в держборг України, Київ у свою чергу категорично з цим не погоджувався. Лукашенко заявив, що не передаватиме на ратифікацію до парламенту договір про держкордон, підписаний у травні 1997 року, до вирішення питання з боргом.

Неясною була також сума передбачуваної заборгованості. "На міждержавних переговорах в різний час звучали різні цифри. Спочатку нам пред’явили 228 млн дол., потім було 135, 80, 60 млн дол.", - розповів співробітник у дипкорпусі, що свого часу брав участь у переговорах.

За словами співрозмовника, у результаті Київ "погодився на 50 з копійками мільйонів доларів" за умови, що ця сума буде оформлена не як держборг, а як добровільна компенсація. Візит Лукашенка 5 листопада був запланований для того, щоб легітимізувати дану домовленість.

Видання відзначає, що про домовленості щодо спірного держборгу президенти вчора вирішили не згадувати, але виданню вдалося з’ясувати деякі деталі. За словами джерела, в ході міжурядових переговорів був узгоджений альтернативний варіант погашення боргу за допомогою постачань до Білорусі електроенергії за преференційним тарифом.

"Ця знижка, накопичившись за деякий період, складе ті ж 50 млн дол.", - пояснило джерело.

Сам Лукашенко побічно підтвердив, що Україна погодилася піти на поступки Білорусі у сфері постачань електроенергії.

"Тут є конфіденційна складова, і ми домовилися не розповсюджуватися про це. Але я хочу сказати, що це дуже вигідні для нас (Білорусі) домовленості. Вигідніше навіть, ніж (контракти) між Білоруссю та Росією", - заявив він.

Нагадаємо, Олександр Лукашенко прибув до України з триденним візитом увечері в середу, 4 листопада.

Під час зустрічі з Віктором Ющенком він досяг низки домовленостей, зокрема про швидке упорядкування державного кордону.

Президенти України та Білорусі в Києві вшанували пам'ять жертв українського Голодомору 1932-33 років. Крім того, вони запланували поїздку в Івано-Франківську область для з'ясування ситуації, що склалася там у зв'язку з епідемією грипу.

Читайте також:

Лукашенко побажав Тимошенко вийти неушкодженою з "побоїща з мужиками"

Лукашенко та Ющенко готові шити марлеві пов'язки

Лукашенко прибув до Києва і заявив, що грип - це провокація

Лукашенко пообіцяв, що Ющенко ніколи не матиме проблем з Білоруссю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: