Документи про суверенітет США знайшли на українській землі

Історики знайшли документи, які доводят розташування американської столиці на українських землях.

Історики розсекретили документи, знайдені в американських архівах, згідно з якими, сучасна столиця Сполучених Штатів знаходиться на українській землі.

Так, 16 липня, рівно 220 років тому - американський конгрес виділив ділянку землі на межі декількох штатів - для столиці країни. І лише кілька років тому з'ясувалося - про створення округу Колумбія Джордж Вашингтон домовився на нинішній території України.

Два століття тому, вибираючи місце для столиці, її вирішили заснувати на нейтральній території - щоб ні один штат не міг впливати на уряд. Президент накреслив на карті рівний квадрат зі сторонами в 10 миль і, декільком штатам довелося поділитися землею.

Для істориків лишалося загадкою, де саме президент Джордж Вашингтон домовився про створення столиці США. І тільки зараз, після знахідки архівних документів, виявилося, що все це відбувалося на території України. А точніше - в приміщенні Посольства, що нині є територією країни.

Цей будинок на М-стріт у Вашингтоні Україна купила на початку дев'яностих років. США ні за що не продали б його, якби в той момент знали - які події відбулися тут. Лише в 97-у році в архівах знайшли щоденникові записи, де було вказано - саме в цій будівлі Джордж Вашингтон зібрав землевласників і вмовив їх безкоштовно віддати свою територію державі - для створення столиці. Для американців, які фанатично ставляться до своєї історії, це стало сенсацією.

"Стіни, кладки - все залишилося так, як воно було 200 років тому. Справді, це велика честь, велика відповідальність - зберігати для американців частинку їх історії", - каже Владислава Бондаренко, керівник культурно-інформаційного центру Посольства України в США.

У цих приміщеннях наразі не можна міняти ні обстановку, ні зовнішній вигляд. А подивитися на "кімнату Вашингтона" у співробітників українського посольства тепер просять не тільки історики чи туристи, а й колеги-дипломати.

"Про це знає практично весь Дипломатичний корпус. Я тут майже місяць - мене вже запитували у дипломатичному корпусі. запитували в державних установах Сполучених штатів, цікавилися, що Україна має історичний будинок під своє Посольство", - наголосив посол України в США Олександр Моцик.

Історія про кімнату Вашингтона і створення округу Колумбія з тих пір стала настільки популярною, що міська влада навіть вирішили передати Україні ключі від міста.

Як відомо, колись французи відіслали першому президентові США незвичайний подарунок - ключ від Бастилії. Його точна копія стала одним із символів американської столиці. А потім - перекочувала в будівлю на М-стріт, де за іронією долі, саме українці зберігають пам'ять про один з найважливіших епізодів в історії Америки.

Читайте також:

Росія і Німеччина обговорили створення спільного підручника з історії

Британські вчені знайшли легендарний Круглий стіл короля Артура

Історики України, Росії та Білорусі у спільній книжці розкриють загадки 1941 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: