Доля останків Десятинної церкви вирішиться на конкурсі

На місці Десятинної церкви буде створений якийсь "архітектурний ансамбль з інфраструктурою музейного комплексу".

У Києві оголошено бліц-конкурс на концепцію оформлення території, де колись розташовувалася Десятинна церква. Реєстрація учасників проводиться до 1 березня. Підсумки конкурсу підведуть до 29 квітня.

На місці Десятинної церкви буде створений якийсь "архітектурний ансамбль з інфраструктурою музейного комплексу". Захисникам архітектурного пам'ятника організатори конкурсу пообіцяли, що можливість для подальших науково-археологічних та історико-культурних досліджень збережеться.

Як повідомляє прес-служба Київської міськдержадміністрації, "Дитинець стародавнього Києва VIII-X ст. з фундаментом Десятинної церкви X століття" є пам'ятником археології національного значення. А тому умови конкурсу передбачають "консервацію і сучасну музеєфікацію" автентичних залишків і слідів церкви Богородиці (Десятинної).

Передбачено, що новий архітектурний ансамбль дасть можливість як для екскурсій, так і для відправлення релігійних потреб.

Архітекторам належить визначити пішохідно-транспортну схему навколо пам'ятника, знайти краще рішення з комплексного благоустрою, озеленення, екологічного оздоровлення і нічним висвітленню території.

Виставка конкурсних робіт буде експонуватися в Будинку архітектора.

Читайте також:

Московському патріархату заборонили будувати храм на місці Десятинної церкви

Фундаменту Десятинної церкви в Києві загрожує руйнування

Софійський собор можуть віддати Московському патріархату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: