Долю конституційної реформи вирішить ставленик Януковича

Проект рішення КС щодо конституційності політреформи 2004 року готуватиме суддя Вдовиченко з Макіївки. Призначити його у Конституційний суд просив у Ющенка сам Янукович.

Суддею-доповідачем у справі щодо неконституційності політреформи 2004 року, яка передбачала обмеження повноважень президента і перетворення України на президентсько-парламентську республіку, став суддя Конституційного суду Сергій Вдовиченко.

Саме Вдовиченко готуватиме проект рішення Конституційного суду, повідомляють джерела. За призначення Вдовиченка у КС перед Ющенком особисто клопотав Віктор Янукович, і тодішній президент був змушений внести цю кандидатуру, щоб Партія регіонів дозволила скласти присягу двом іншим суддям КС з квоти президента.

Суддя Вдовиченко - уродженець Донецької області, в минулому - суддя Центрально-міського районного суду Макіївки. Він був призначений суддею КС у травні 2008 року за квотою президента.

Як відомо, Конституційний суд відкрив провадження за поданням 252 депутатів щодо конституційності закону "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року.

Якщо конституційна реформа 2004 року буде скасована, Україна повернеться до президентсько-парламентської форми правління, а повноваження глави держави будуть значно розширені.

Нагадаємо, Партія регіонів раніше оголосила про намір "виправити наслідки" конституційної реформи 2004 року.

Зазначимо, що головою Конституційного суду 12 липня був обраний заступник глави суду, колишній працівник КДБ і СБУ в Донецькій області Анатолій Головін.  Він народився в місті Макіївка, працював слідчим у КДБ за радянських часів, а після прийняття Незалежності - в СБУ Донецької області.

Читайте також:

ПР готова переписати Конституцію: на це є 300 голосів

 Регіонали готові переписати Конституцію під Януковича

 Конституційний суд очолив колишній КДБ-шник з Макіївки

Конституційна реформа 2004 року оскаржена в суді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: