Домашнє насилля в умовах карантину: як вберегтися та куди звертатися за допомогою

Домашнє насилля в умовах карантину: як вберегтися та куди звертатися за допомогою

Фото: pixabay.com

Для протидії домашньому насиллю працює чатбот в Telegram.

Від початку карантину в Україні зросла кількість домашнього насилля. Щодня поліція отримує щонайменше півтори тисячі дзвінків. І це лише ті, хто все ж наважився зателефонувати, про це у сюжеті ТСН.19:30.

У так званих "шелтерах" (центрах для потерпілих від домашнього насилля - ред.) кажуть, що жінки часто бояться розповідати про свої проблеми. А карантин і спільне перебування під одним дахом лише загострює стосунки з кривдником.

"Вони перебувають в постійній напрузі, що ось-ось щось станеться, не обов’язково, що він її має відлупцювати. У неї день починається з того, що вона намагається підлаштуватись так, щоб сьогодні взагалі не було жодних проблем. Але рано чи пізно ця проблема виникає і жінка перебуває в цьому стресі 24\7", - зазначає Анжеліка Правило, заступниця голови ГО "Збережи дитину".

Від початку карантину в Україні зросла кількість домашнього насилля

Від початку карантину в Україні зросла кількість домашнього насилля

Психологи певні, що після впровадження карантину зростання домашнього насилля варто було чекати, адже до звичних проблем додаються паніка і страхи.

"Відбувається дезорієнтація і починається усіляка тривожна поведінка. Люди проявляють агресію на вулицях, під час комунікації. І звичайно, вдома. Ті сім'ї, де були складні відносини, шляхом того, що вони зачинені на самоізоляцію, це тільки посилюється", - пояснює психологиня Наталя Ломоносова.

Для протидії домашньому насиллю розробили спеціального чатбота в Telegram. Він допоможе викликати і "швидку", і поліцію, а також скерує, куди ще звертатись і дасть безоплатну юридичну консультацію. Для початку роботи треба натиснути "старт" і перше, що він у вас запитає: чи перебуваєте ви у небезпеці.

Психологи певні після впровадження карантину зростання домашнього насилля варто було чекати, адже до звичних проблем додаються паніка і страхи.

Правоохоронці радять, щойно з’являється ризик насилля, одразу варто обдумувати втечу з будинку, мати сумку з найнеобхіднішими речами, документами і грошима. Крім того, слід навчити дітей кликати на допомогу.

За словами керівника Управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Сергія Альошкіна, до поліції щодня надходить понад півтори тисячі звернень про насилля.

"Якщо казати про березень, до адміністративної відповідальності притягнуто 11 200 громадян, а також розслідувано 306 кримінальних проваджень", - розповідає Сергій Альошкін.

Однак, крім адміністративної, за насилля існує і кримінальна відповідальність. Санкція статті передбачає до 5 років в’язниці. Проте, юристи радять фіксувати факти побоїв.

"Погано говорити, що було б добре мати відео, але воно допоможе. Мати ці фото, відео, закріплювати їх у медиків. Можливо, на аудіо, де чути, що лунають погрози. Також залучати сусідів, щоб були докази", - наголошує юрист Віталій Собкович.

Зазвичай, реабілітація жінок, які все ж наважилися припинити системні знущання та побої, дуже складна і тривала. Але вона, як свідчить практика, реальна.

Вікторія Ковцун

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація