Донбас і Крим хочуть до союзу з Росією та Білоруссю

Українська спільнота виступає категорично проти передачі Росії "исконно русских земель" Сходу і Криму. Але синдром "братських слов’янських народів" користується неабиякою популярнстю.

Мешканці східних та південних областей, а також Криму бажають бачити Україну в союзі "братських слов'янських народів" – Білорусь-Росія-Україна. Про це свідчить опитування, проведене соціологічним центром "Соціс".

"Передусім слід зазначити, що українська спільнота категорично проти федералізму та передачі Росії "исконно русских земель" Сходу і Криму, - прокоментував опитування доктор економіки і соціології, професор Юрій Саенко. - Горезвісний пострадянський синдром "братських слов’янських народів" виводить на перше місце позицію "вступ до складу союзу "Білорусь-Росія-Україна" з рейтингом 37%".

"Цим "синдромом" найбільше охоплений Крим, - там за союз висловлюється 60% опитаних, а далі ця "епідемія" поступово вщухає: Схід - 50%, Південь - 48, Північ - 32, Центр - 27, Київ - 25, Захід - 6%", - розповів Саєнко.

Зазначений рейтинг корелює з відсотком етнічних росіян у населенні регіонів, що підтверджується підтримкою "слов’янського братства" найбільшими етносами: 55% росіян і 33% етнічних українців.

За словами ученого, жіноцтво також трохи "союзніше": за "братство" висловлюються 39% жінок і 35% чоловіків. Також опитування виявило, що "синдром" упевнено і прямо пропорціонально наростає з віком респондентів : від 28% у молодих (18-29 років) до 43% у 60-річних і старше.

Згідно з результатами опитування, чим освіченіші громадяни, тим вони дальші від "братських" ідей. Якщо серед людей з початковою або неповною вищою освітою уражених цим "синдромом" майже половина (48%), то серед громадян з вищою таких у півтора рази менше (32%).

Опитування проводилося наприкінці 2010 року соціологічним центром "Соціс". Відповіді отримані від 3200 респондентів.

Читайте також:

Українці поставили Януковичу ту ж оцінку за перший рік, що й Ющенку

У Дніпропетровську однаково поставилися до Брежнєва і Бандери

Половина українців вважає українсько-російські відносини гарними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: