Донбасу загрожує потужний землетрус через закриття шахт

На території Добасу прогнозуються шестибальні знмлетруси. Причина - масове закриття шахт, та вода у цих шахтах, яка може збільшити силу сейсмічних коливань у два рази.

Донбас може стати сейсмоактивним регіоном. Причина - у неконтрольованій ліквідації шахт. Загрозу несе вода в закритих шахтах. Саме вона може збільшити силу сейсмічних коливань у два рази.

"У Донбасі зафіксовані 3-бальні землетруси. Вода збільшує їхню силу в два рази. Якщо в затоплених шахтах об'єм води досягне критичної межі, землетруси на поверхні можуть виявитися 6-бальними, а це призведе до руйнування будівель", - заявив заступник губернатора Олександр Хохотва під час наради з питань вирішення геоекологічних проблем під час експлуатації та закриття вугільних шахт Донецької області.

"Одночасне закриття десятків глибоких шахт не має аналогів у світовій практиці. Масове закриття шахт області розпочалося у 1996 році, за 15 років передано на ліквідацію 64 шахти, ліквідовано вісім. В даний час у стадії ліквідації знаходиться 56 підприємств. При цьому програма закриття не має граничного терміну та обсягів фінансування. Проектна вартість ліквідробіт на 1 січня 2010 року становить 4,9 млрд грн. З початку процесу ліквідації витрачено 3 млрд грн. Із загального обсягу витрачених коштів з початку ліквідації витрати за статтею "Природоохоронні заходи" склали 2% ", - підкреслив Олександр Хохотва.

Крім того, в 2009 році, після коректування програми фінансування, витрати на утримання водовідливних комплексів не передбачалися взагалі, в той же час витрати на побутове паливо склали майже 58% від річного обсягу фінансування. Структура управління процесом закриття шахт постійно реформується. У результаті непослідовна політика у сфері ліквідації шахт може призвести до плачевних наслідків.

Крім цього, вугільним районам Донецької області загрожує зсув зон активного газовиділення, активізація деформацій земної поверхні, утворення провалів, підтоплення територій, скидання неочищених шахтних вод, негативний вплив породних відвалів на навколишнє середовище.

Читайте також:

На донбаській шахті в результаті аварії загинули двоє гірників

Названа причина обвалу в Кривому Розі

Кривому Рогу загрожує подальше обвалення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: