Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Донеччині загрожує метан

У місті Горлівка Донецької області після закриття низки шахт з-під землі почав виділятися небезпечний газ - метан.

Шахта
Архів
Шахти Донеччини небезпечні навіть для людей, які ніколи не працювали в них.
У місті Горлівка Донецької області газ, який скупчився в порожнинах після закриття шахт, проникає в підвали житлових будинків. Для вибуху достатньо однієї іскри.

Із метаном на Донбасі борються вже багато років. Проте, якщо метан із робочих шахтних виробок виходить за допомогою вентиляції, то після закриття шахти, він назбирується і проникає на поверхню крізь ґрунт. 

Така ситуація склалася в Горлівці після закриття в 97-му шахти "Кочегарка". Газ почав накопичуватися в підвалах житлових будинків і промислових підприємств. Саме тоді цією проблемою зацікавилися фахівці науково-дослідних інститутів.

Зараз фахівці з дегазації щотижня перевіряють рівень вмісту метану і вуглекислого газу в небезпечному районі. За їхніми словами, за весь час спостережень, ніколи концентрація метану в підвалах будинків не перевищувала одного відсотка. А вибухонебезпечним цей газ стає тільки після чотирьох відсотків. Свій моніторинг у критичному районі проводить і місцеве управління МНС.

Експерти кажуть, що процес газовиділення з порожніх шахтних виробок може тривати десятиріччями. І виходом із цієї ситуації є не свердловини, а спеціальне дегазаційне обладнання, вартістю два мільйони за одну установку. 

Тій самій шахті "Кочегарка" установку вже обіцяли. Усі узгодження на рівні профільного міністерства вже пройшли, проте обіцяних на це коштів там поки що не бачили. 

А тим часом на Донбасі зареєстровано вже кількадесят вибухів шахтного метану, який вийшов на поверхню землі.

Відео Викиди метану в Горлівці

Залиште свій коментар

Вибір редакції