Донецьк вимагає негайно зробити російську мову офіційною

Донецький міський голова закликав парламент терміново проголосувати за скандально відомий закон "Про мови".

Депутати Донецької міськради прийняли звернення до Верховної ради про необхідність невідкладного розгляду законопроекту "Про мови в Україні", який фактично надає російській мові рівні права з українською.

"Цей законопроект довгий час знаходиться в секретаріаті Верховної ради. Голова Верховної ради зобов'язаний поставити його на голосування. У зв'язку з цим пропонуємо невідкладно поставити його на голосування і голові Верховної ради виконати свої повноваження", - сказав депутат міської ради Сергій Богачов.

Донецький міський голова Олександр Лук’янченко зазначив, що раніше подібні звернення приймали і інші міські ради. "Ми вирішили підтримати колег і жителів територіальної громади", - сказав Лук’янченко.

Нагадаємо, законопроект про мови був зареєстрований у Верховній раді представниками фракцій Партії регіонів, Компартії і Блоку Литвина восени 2010 року. Він припускає розширення можливостей використання російської мови.

Документом пропонується на законодавчому рівні визнати, що російська є для більшості населення країни або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Читайте також:

Керівництво Донбасу пообіцяло завжди любити й розвивати російську мову

Затулін, Марков і група "Любе" приїхали до Криму славити російську мову

98% українських випускників проігнорували тести з російської мови

Москва вимагає від України особливого статусу російської мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: