Донецька область має намір вступити до єврорегіону

Ще одна українська область хоче вступити до єврорегіону "Донбас".

Донецька область має намір вступити в єврорегіон "Донбас". Про це повідомив журналістам голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк.

"Об'єднання зусиль – це правильно. Ми говоримо про об'єднання зусиль Луганської, Ростовської та Донецької областей для вирішення тих завдань, які перед нами стоять, а вони у нас є", - сказав губернатор.

До загальних проблем трьох регіонів він відніс проблеми екології Азовського моря, річки Сіверський Донець. Серед першочергових завдань для регіональної влади він визначив наступні: поповнювати рибні ресурси Азовського моря, будувати заводи з розведення малька, створювати відповідні умови для нересту, спільними зусиллями вирішувати також проблеми, пов'язані з річкою Сіверський Донець - забір води та очисні споруди.

Крім того, на його думку, угода з регіональної співпраці, ратифікована Україною, також "дозволяє громадам різних рівнів, не лише обласних, а й сільських, селищних, об'єднувати зусилля для вирішення проблем громади".

За словами Близнюка, створення єврорегіону "Донбас" буде, швидше за все, закріплено рішеннями сесій обласних рад.

"Законодавчі збори – сесії ухвалюють таке рішення. Їх (Луганської та Ростовської областей) сесії ухвалюють рішення, що готові нас прийняти, і наша сесія обласної ради теж ухвалює рішення про вступ до єврорегіону "Донбас". Робити ми це будемо однозначно", - зазначив губернатор.

Як повідомлялось, 29 жовтня 2010 року керівники Ростовської та Луганської областей підписали угоду про створення єврорегіону "Донбас".

Як зазначили в Департаменті інформації та преси Міністерства закордонних справ РФ, це вже четвертий єврорегіон, сформований по периметру російського кордону, слідом за єврорегіонами "Дніпро" (Брянська, Чернігівська та Гомельська область Білорусі), "Слобожанщина" (Білгородська та Харківська області), "Ярославна" (Курська та Сумська області).

Єврорегіон "Донбас" створено з метою реалізації спільних проектів у таких галузях, як регіональна економіка, нові технології, комунікації, транспорт, зв'язок, наука, культура, освіта, захист навколишнього середовища, ліквідація надзвичайних ситуацій, стихійних лих та їх наслідків.

Читайте також:

Українська і російська області об'єдналися у "Донбас"

На Донбасі дозволили голосувати психічнохворим

Шварценеггер запросив губернатора Донеччини до США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: