Донецька влада пояснила, чому купила туалети за ціною автомобілів

У Донецькій міськраді розповіли, щовитрачених 4 мільйонів гривень вистачило б лише на 1-2 стаціонарних туалети.

У Донецьку за кошти, витрачені на 10 туалетних комплексів, придбаних у рамках підготовки міста до Євро-2012, можна було б побудувати лише 1-2 стаціонарних туалети. Про це заявив начальник управління впорядкування і комунального обслуговування Донецької міської ради Костянтин Савинов.

Нагадаємо, 23 травня повідомлялося, що Донецька міськрада уклала угоду на придбання пересувних євротуалетів на суму 3,99 мільйонів гривень. Вартість однієї кабінки становить майже 400 тисяч гривень, що дорівнює ціні престижного імпортного автомобіля.

Як повідомили у прес-службі Донецької міської ради, за словами Савинова, "за ті кошти, які ми витратили на придбання 10 туалетних комплексів, ми змогли б побудувати в одному місці не більше 1-2 стаціонарних туалетів на 20-30 чоловік. А це рішення дозволить обслуговувати одномоментно 70 чоловік у різних місцях, при цьому враховуючи інтереси людей з обмеженими можливостями".

Савинов зазначив, що, перш ніж ухвалити рішення про придбання цих туалетних комплексів, у Донецькій мерії "вивчили світовий досвід".

"Росія йде цим шляхом при підготовці до Олімпіади, а Пекін використовував вже аналогічну продукцію, розміщуючи її в кілька поверхів. Німецький аналог у Берліні коштує 38 тис. євро. Привезти, розмитнити і встановити - коштуватиме не менш як 630 тис. грн. за комплекс. Тому перевагу віддали чеському аналогу", - пояснив начальник управління.

У прес-службі міськради зазначили, що Головним міськуправлінням впорядкування і комунального обслуговування було проведено тендер із закупівлі санітарно-гігієнічних комплексів для обслуговування масових заходів, у результаті якого і було визначено переможця – ТОВ "Аріста" в кількості 10 штук (5 чоловічих і 5 жіночих комплексів, з урахуванням обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями).

За інформацією мерії, всього на участь в тендері подали заявки 7 постачальників, в результаті було відібрано пропозицію, яка якнайповніше відобразила технічне завдання. За даними мерії, вартість 10 комплексів становитиме близько 4 млн. грн.

"Запропонована ціна відповідає характеристиці ціна-якість і не є максимальною зі всіх пропозицій», - сказали в міськраді й зазначили, що ці комплекси будуть задіяні для всіх міських заходів з масовим скупченням людей.

Технічні характеристики комплексів такі, що при своїй мобільності вони є стаціонарними і не вимагають залучення додаткових витрат, пов`язаних з обслуговуванням, за винятком технічного персоналу. Комплекси підключаються до існуючих систем водопостачання, водовідведення і електроенергії.

Комплекс, призначений для чоловіків, обладнаний 4 окремими кабінками, 5 пісуарами і 2 умивальниками; є освітлення, бойлер для приготування гарячої води, набори для умивальників, дзеркала і туалетне приладдя, а також електрообігрівачі.

Комплекс, призначений для жінок, має 4 окремих кабіни і кабіну для осіб з обмеженими фізичними можливостями (обладнану пандусом і окремим входом).

Параметри цих комплексів такі, що вони не є аналогами біотуалетів, таких звичних для городян, зазначається в повідомленні.

Читайте також:

Донецька влада купила туалети за ціною автомобілів

СБУ накупила собі автомобілі на 3 мільйони гривень

ДУСя накупила автомобілів на 3 мільйони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: