Донецька влада вимагає швидше зробити Україну двомовною

Донецькі депутати попросили Раду пришвидшити узаконення російської мови "заради мультикультурної нації".

Депутати Донецької міської ради просять Верховну раду забезпечити розгляд і прийняття проекту Закону "Про мови в Україні" на сьомій сесії шостого скликання парламенту. Таке рішення вони ухвалили 22 жовтня на сесії: "за" проголосували 55 депутатів, проти - 3.

"Депутатський корпус міськради насторожує та обставина, що, незважаючи на важливість та своєчасність поданого проекту закону, до цих пір не забезпечені умови для його якнайшвидшого розгляду на сьомій сесії шостого скликання Верховної ради України", - йдеться у зверненні.

Він адресований голові ВР Володимиру Литвину, керівникам депутатських фракцій у парламенті, комітету ВР з питань культури і духовності.

"Новий закон "Про мови в Україні" забезпечить розвиток і функціонування української мови як державної, а також захистить права жителів російськомовних регіонів України та національних меншин. Прийняття закону знизить соціальну і політичну напруженість у суспільстві та буде сприяти вирішенню головного завдання української державності - інтеграції всіх громадян України в єдину громадянську мультикультурну націю", - упевнені донецькі депутати

Нагадаємо, законопроект "Про мови в України" зареєстрований у парламенті представниками фракцій Партії регіонів, Компартії і Блоку Литвина. Опозиція виступає проти прийняття законопроекту, заявляючи, що це призведе до "знищення української мови".

21 жовтня подібне звернення ухвалили на своїй сесії депутати Донецької обласної ради. Вони звернулися до голови Верховної ради Володимира Литвина з проханням прискорити прийняття закону "Про мови".

Читайте також:

Табачник: двомовність українців - це багатство, від якого не варто відмовлятись

Встановлення двомовності в Україні відклали на невизначений термін

Донецьку мітингуватимуть на захист української мови

БЮТ заблокує Раду під час розгляду законопроекту про мови

Влада Запоріжжя вирішила заборонити акцію на підтримку української мови

Українську мову в школах більше не викладатимуть як рідну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: