Донецькі депутати назвали Бандеру "ганебним героєм"

У Донецькій облраді наголосили, що потенційна загроза відродження неофашизму стає реальністю.

Депутати Донецької обласної ради ухвалили звернення до народних депутатів України щодо неприпустимості героїзації Степана Бандери і розпалення міжнаціональної ворожнечі.

Як повідомляється, доповідачем виступила депутат облради від КПУ Ірина Попова, яка закликала позбутися таких "ганебних героїв, як Степан Бандера".

"Розвиток подій в останні роки показує, що потенційна загроза відродження неофашизму стає реальністю. Використовуючи як привід для деструктивних дій скасування Указу президента України від 20 січня 2010 року про присвоєння Степану Бандері звання Героя, націоналістичні сили намагаються дестабілізувати політичну ситуацію в державі. Це викликає серйозну стурбованість Донецької обласної ради", - зазначається у зверненні.

Депутати облради заявили, що вважають скасування указу від 20 січня 2010 року "актом відновлення історичної справедливості і свідченням намірів держави дотримуватися загальнолюдських норм гуманізму, європейської демократії і права".

У той же час заяви депутатів Тернопільської, Івано-Франківської і Львівської облрад, їхні заклики до "революції під прапорами Степана Бандери", депутати Донецької облради розцінили як "демонстрацію агресії стосовно жителів східних регіонів України і керівництва держави".

Нагадаємо, Вищий адміністративний суд 29 березня розгляне касаційну скаргу на рішення судів першої та апеляційної інстанції, якими був визнаний незаконним указ президента Віктора Ющенка про присвоєння лідерові ОУН Степану Бандері звання Героя України.

Зокрема, скарги подали екс-президент Віктор Ющенко, онук Бандери Степан, партія ВО "Свобода", ряд адвокатів і правозахисників.

Читайте також:

Мер Львова: Бандера та Шухевич - це наші герої

Націоналісти закликали Бандеру звільнити політв'язнів

У Тернополі відкрили Майдан Героя України Степана Бандери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: