Донецькі терористи знайшли абсурдне пояснення звіту слідчих про збиття рейсу MH17

Донецькі терористи знайшли абсурдне пояснення звіту слідчих про збиття рейсу MH17

Фото: Reuters

"ДНР" звинувачує у катастрофі українську армію.

У самопроголошеній терористичній "Донецькій Народній Республіці" відкинули звинувачення в причетності до катастрофи малайзійського "Боїнга" МН17 в липні 2014 року.

Про це заявив "Интерфаксу" заступник командувача оперативного командування "Донецьк" Едуард Басурін, назвавши безглуздими звинувачення на адресу "ДНР".

"Такого роду системи ППО на нашому озброєнні не було - ні систем, ні фахівців. Тому збити "Боїнг" ми не могли...Ніякого сенсу збивати цивільний літак не було, це божевілля. Навіщо нам це було потрібно?" - заявив Басурін.

"Після того, як був збитий "Боїнг ", була заява американської сторони про те, що його збили з підконтрольної ополченцям території з посиланням на те, що у них є знімання зі своїх супутників. Минуло два роки, цього знімка ще ніхто не побачив. Після того, як звернулися до України, щоб вони надали матеріали з своїх РЛС, які судна перебували на той час в повітрі, ніхто нічого не надав. Але при цьому одразу почали заявляти, що збили системою "Бук" з підконтрольної ополченцям території. Я вважаю, що це спеціально заводять слідство в безвихідь. Комісія вже вдруге робить висновки і висновки неправильні ", - сказав він.

Басурін також припустив, що "Боїнг" міг бути збитий ракетою комплексу "Бук", що перебуває на озброєнні української армії.

"На озброєнні України з радянських часів залишилися такі комплекси. Це міг бути один з них", - додав він.

Нагадаємо, авіакатастрофа Boeing 777 "Малайзійських авіаліній", який летів з Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року біля населеного пункту Грабове Донецької області. Жертвами падіння літака стали 298 осіб, серед яких 15 членів екіпажу.

14 липня Малайзія внесла до Ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування падіння Boeing 777 над Донбасом. Цю ідею підтримали також Нідерланди, Україна, Австралія і Бельгія. У Кремлі ж вважають цей крок передчаснимі заблокували документ.

13 жовтня 2015 року Рада Безпеки Нідерландів оприлюднила власний звіт щодо авіакатастрофи пасажирського лайнера Boeing 777 "Малайзійських авіаліній". Згідно з документом, літак був уражений частинами ракети 9N314M, випущеної з ПЗРК "Бук"; було встановлено, що вихідна точка запуску розташована на території близько 320 квадратних кілометрів на території східної України; Україна не дала адекватної оцінки ризику для цивільної авіації; у України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над окупованими територіями. Під час оприлюднення технічних висновків журналістам і родичам загиблих показали реконструйовані частини літака малайзійських авіаліній.

Своєю чергою, українські фахівці заявили, що авіаційна влада перевиконала рекомендацію і встановила межу в 10 кілометрів.

Раніше один з авторів доповіді Bellingcat з розслідування причетність російських військових до знищення малазійського Boeing MH17 Деніел Ромейн піддав сумніву той факт, що зенітну установку "Бук" могли відправити на Донбас без відома президента РФ Володимира Путіна.

Варто зазначити, що Міністерство оборони Росії сфабрикувало свідчення про катастрофу MH17. Такого висновку дійшла команда міжнародних розслідувачів Bellingcat проаналізувавши свідчення російського відомства. Команда детально вивчила всю інформацію, представлену на брифінгу кілька років тому, і продемонструвала, що основні заяви Міноборони (зокрема, заяви про супутникові знімки і пересувні установки "Бук") не відповідають дійсності.

26 вересня російське Міноборони представило нові, нібито нещодавно виявлені дані радарів, на яких видно повітряний простір над Україною 17 липня 2014 року (в день аварії).

У Європейському суді з прав людини офіційно підтвердили, що отримали позов проти Росії

У Європейському суді з прав людини офіційно підтвердили, що отримали позов проти Росії

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Доповідь щодо MH17: оголошено імена підозрюваних
Наступна публікація