Донецьких вчителів примусово відправляють у безоплатні відпустки

Бюджет на 2011 рік виявився такий складний, деякі мери міст Донецької області почали економити, відправляючи у безоплатні відпустки працівників освіти.

У Донецькій області профспілка працівників освіти заявила про масове застосування практики відправляння вчителів у безоплатну відпустку. Профспілка також звернулася до міських голів і голів адміністрацій у регіоні з проханням припинити беззаконня.

Про це завершення мітингу працівників освіти повідомила голова Донецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Ася Горшкова.

"Відповідно до закону, впродовж навчального року не мають права змінювати працівнику освіти ні навантаження, ні тарифну ставку. Однак, у зв'язку з тим, що бюджет на 2011 рік виявився такий складний, деякі мери міст почали шукати можливості знайти гроші в тому, щоб відправити у безоплатні відпустки своїх працівників освіти", – сказала Горшкова.

Як приклад, вона навела місто Сніжне, де особливо масово застосовується така незаконна практика: вчителів змушують іти у відпустки за свій рахунок. "Наприклад, місто Сніжне. Це у нас складне місто, де відправляють у безоплатні відпустки працівників освіти. Відправляють і в інших містах теж, але на 2-3 дні", – розповіла профспілковий лідер.

Водночас вона підкреслила, що профспілка "бореться за те, щоб не відправляли вчителів у безоплатні відпустки".

За її словами, від імені Донецької облорганізації працівників освіти були надіслані відповідні листи керівникам міст і районних адміністрацій регіону.

"У нас була днями обласна колегія управління освіти, і я звернулася до всіх керівників міст і районів з таким проханням. Крім того, ми направили листи мерам усіх міст, усім головам адміністрацій із проханням не порушувати закон. Будемо сподіватися, що це якось допоможе", – сказала Горшкова.

Нагадаємо, 21 березня у Донецьку на центральній площі ім. Леніна близько 5 тис. працівників освіти, які прибули практично з усіх міст регіону, провели мітинг, де вимагали від центральних органів влади збільшити фінансування галузі й підняти зарплату вчителям.

Мітинг був організований Донецькою обласною організацією профспілки працівників освіти і науки України. Акція проходила в рамках Всеукраїнської акції протесту у зв'язку з порушенням законних прав працівників галузі й звуженням їм законодавчо встановлених соціально-економічних гарантій.

Читайте також:

Янукович вважає, що освіта знаходиться у важкому стані

Українська освіта у плачевному стані: вчителі нехтують етикою, а учні знаннями

Азаров заборонив закривати школи на бажання Табачника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: