Донецький губернатор розповів, навіщо його онуки вивчають українську мову

Онуки донецького губернатора навчаються в українській гімназії, де предмети викладаються українською мовою.

Голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк заявляє, що його онуки навчаються в гімназії, де предмети викладаються українською мовою, щоб мати можливість згодом стати президентом України.

Про це він повідомив сьогодні на прес-конференції в Донецьку.

На питання, чиїм було рішення віддати онуків на навчання в українську гімназію, губернатор відповів, що це була воля їхніх батьків.

Близнюк підкреслив, що повністю підтримує дане рішення, і поскаржився, що за радянських часів його сини були звільнені від вивчення української.

"Це був вибір їх батьків, моїх синів і моїх невісток", - сказав губернатор.

Як повідомлялося, 18 серпня Близнюк заявляв, що на майбутній сесії Донецької облради буде заново прийнято рішення про розвиток російської мови в регіоні, "яке на 100% буде законним і ніякий суд надалі не зможе це опротестувати, а політиканів моменти і підняття чогось там на щит - це неправильно ".

Про це він сказав у відповідь на те, що Донецький апеляційний адміністративний суд скасував рішення обласної ради від 18 травня 2006 року "Про створення умов для розвитку російської мови в Донецькій області". Це рішення суд прийняв 16 липня 2010.

За даними управління і науки Донецької ОДА, в 2009-2010 навчальному році в регіоні в загальноосвітніх школах українською мовою навчалося 43,3% школярів.

Так, наприклад, в Донецьку з 154 навчальних закладів 16 шкіл - з українською мовою навчання, а в 18 школах відкриті окремі класи, де ведеться навчання державною мовою.

У той же час, в таких містах як Ясинувата, Жданівка, Кіровське немає жодної школи, навчання в якій проходило б повністю українською мовою.

Читайте також:

На Донеччині скорочують українські класи в школах

Мер Севастополя: українська мова у Криму потрібна

Табачник вважає українську мову зайвою для аспірантів

Учьоний, піши по-донєцкі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: