Донецький суд розгляне понад 20 скарг щодо героїзації Бандери

Більшість простих донеччан і місцевих експертів переконана, що рішення Ющенка про присвоєння Бандері звання героя України слід опротестувати.

У понеділок 21 червня Донецький апеляційний адміністративний суд розгляне понад 20 апеляційних скарг на рішення про незаконність героїзації провідника ОУН Степана Бандери, зареєстрованих у суді. У Донецьку неоднозначно ставляться до цього процесу.

Більшість простих донеччан і переважна більшість місцевих експертів переконана, що рішення Ющенка про присвоєння Бандері звання героя України слід опротестувати. На думку керівника соціологічної служби Центру політологічних досліджень Кирила Черкашина, героїзація Бандери – це лише точка зору меншої частини населення країни. За його словами,  "всі намагання попередньої влади представити  Бандеру і Шухевича героями, які одночасно боролися з радянським і фашистським режимами, – це спекуляція".

Подібні болючі історичні дискусії відбувалися в багатьох країнах, наголосив доктор філософських наук, професор Донецького державного університету управління Ярослав Пасько. Очевидно, що переважній більшості населення Донеччини властива позиція, яка орієнтується на радянські традиції і не сприймає національно-визвольної версії, яку представляє Західна Україна. Інша справа, наскільки позиція нашого регіону є об’єктивною та зваженою, каже експерт.

У випадку Бандери, переконаний Пасько, рішення суспільства залежатиме від того, яким чином буде побудований сам діалог та комунікація між представниками різних соціальних груп, а також між науковою елітою,  владою та інститутами громадського суспільства. На жаль, зауважує експерт, цьому перешкоджають певні тоталітарні наслідки нашого минулого, які заважають почути різні думки і сприйняти інші позиції. Якщо ж зміни у ставленні до Бандери колись таки відбудуться, то вони аж ніяк не будуть швидкими і потребуватимуть чималих зусиль з боку різних інституцій, зазначив експерт.

Як відомо, 2 квітня донецький суд визнав незаконним указ президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України.

Позивач, донецький адвокат Володимир Оленцевич побудував позов на тому, що указ Ющенка про присвоєння Бандері звання Героя був виданий з порушенням норм у зв'язку з тим, що Бандера ніколи не був громадянином України.

Адвокат Степана Бандери - онука і тезки лідера ОУН - наполягав на тому, що Бандеру можна вважати громадянином України, оскільки той сам є автором Акту проголошення Української держави у 1941 році у Львові. І громадян тієї держави слід також вважати громадянами України.

21 квітня Донецький адміністративний апеляційний суд на аналогічних підставах позбавив звання Героя командира УПА Романа Шухевича.

Читайте також:

У київській школі Бандеру і Шухевича назвали радянськими партизанами

У новому підручнику Бандера буде вбивцею, а Сталін - переможцем

Бандерівці ініціюють міжнародну кампанію проти Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: