Донецька рада вимагає прибрати з підручників героя-Мазепу

Донецьких депутатів обурило, що Мазепу у шкільних підручниках описують як визволителя народу, а Москвоську Русь - як ворожу державу.

Депутати Донецької міської ради звернулися до Верховної ради та Міносвіти з питання "фальсифікації історії у шкільних підручників 5-11 класів з історії України та Всесвітньої історії".

Донецька рада вимагає виключити з тестів для школярів питання щодо історичних фактів, щодо яких існують різні точки зору. Крім того, депутати запропонували створити експертну раду з рецензування підручників історії, до якої би увійшли представники всіх регіонів України.

Голова комісії з питань освіти Донецької міськради Ася Горшкова розповіла, що у місті була створена група, до якої увійшли вчителі історії, яка проаналізувала сучасні шкільні підручники з історії.

За її словами, ці книги мають тенденційний характер і до них входять дуже багато історичних фальсифікацій.

Так, наприклад, в підручниках історії 5 класу особа Мазепи подається однобоко як визволителя. Також, коли йдеться про ліквідацію Гетьманщини не згадується про зраду Розумовського, зазначила Горшкова.

"Помаранчева" революція, додала вона, у фотоматеріалах подається тільки з позиції тільки однієї сторони. А в підручниках старших класів Московська Русь позиціонується як чужа ворожа держава на відміну від Великого князівства Литовського.

У рішенні депутатів міськради йдеться, що історична освіта в загальноосвітніх навчальних закладах має бути спрямована на консолідацію нації, об'єктивне висвітлення історичних подій, тоді як сучасні підручники історії, на їхню думку, не відповідають цим вимогам.

У зв'язку з цим міськрада Донецька доручила міському управлінню освіти "навчати школярів міста критичному сприйняттю інформації, яка міститься в підручниках".

Також депутати попросили Міносвіти включити до підручники списки додаткової літератури "зі спірних історичних фактів".

Читайте також:

У Києві презентують дитячі комікси про Бандеру

Росія створила комісію з протидії фальсифікаціям історії

У Львові презентували книгу про подвиги вояків СС "Галичина"

Полтавчанам запропонували вибрати між Леніним та Мазепою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: