Донецьк відмовився робити російську мову державною

Депутати Донецької облради вирішили не нагнітати ситуацію в Україні і не проводити референдум про статус російської мови.

Сесія Донецької обласної ради виступила проти проведення в регіоні консультативного референдуму про надання російській мові статусу другої державної.

З пропозицією розглянути проект "Про проведення в Донецькій області консультативного референдуму з виявлення волі громадян Донецької області щодо надання російській мові статусу державної поряд з українською" виступила депутат облради від Блоку Вітренко "Народна опозиція" Людмила Каєткіна.

Свою пропозицію вона аргументувала тим, що в "Україні брутальним чином порушуються права людини на використання рідної російської мови, фактично здійснюється етноцид російського й російськомовного населення в країні, особливо гостро проблема дискримінації за мовним принципом здійснюється щодо громадян південного сходу України".

У свою чергу, голова постійної комісії облради з питань депутатської діяльності, етики, законності і правопорядку Володимир Генсицький пояснив, що, на думку депутатів облради, "постановка даного питання сприятиме нагнітанню політичної напруги не тільки в області, а й у країні". Крім того, він нагадав, що питання, яке пропонують винести на консультативний референдум, має загальнодержавне значення, і Конституцією України віднесено до компетенції президента.

Генсицький також наголосив, що, згідно зі статтею 6 закону про Всеукраїнський місцевий референдум визначено перелік питань, які вносяться на розгляд місцевих референдумів, але питання про надання російській мові статусу державної не входить в перелік питань, що вирішуються на місцевому референдумі.

Він акцентував, що "результати таких референдумів не мають абсолютно ніякої юридичної сили", до того ж його проведення вимагатиме додаткового фінансування, тому підсумував: "Немає підстав для включення до порядку денного сесії даного питання".

Головуючий на сесії голова облради Анатолій Близнюк підсумував: "Ця тема у нас відома, ми її проходили, у нас вже є рішення, що російська мова є регіональною - ми працюємо російською мовою, документація російською мовою. Нам говорять, що ми порушуємо, з нами судяться... Ну і що далі?".

Голова облради дорікнув Каєткіній, що Блок Вітренко такою пропозицією створює зайвий піар своїй партії.

У результаті більшістю голосів – 88 із 106 присутніх депутатів облради - народні обранці проголосували проти винесення на розгляд сесії питання про проведення консультативного референдуму.

Нагадаємо, нещодавно депутати Донецької облради звернулися до Верховної ради та Міносвіти з вимогою прибрати "фальсифікації історії" зі шкільних підручників і тестів для випускників шкіл.

Депутати висунули вимогу виключити питання, що стосуються суперечливих моментів історії, зокрема постаті гетьмана Івана Мазепи, історії Гетьманщини тощо.

Читайте також:

Донецька рада вимагає прибрати з підручників героя-Мазепу

Янукович зробить все, щоб російська мова стала державною

Міськраду Севастополя розпустять за введення російської мови у школах

Школи Севастополя змусили викладати російською мовою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: