Донецькі лікарі провели унікальну операцію на серці новонародженої дитини

Лікарі, до яких привезли новонароджене дитя, перед цим лише чули про "аномалію Ебштейна", тому операцію проводили "за підручником".

Хірурги в Донецьку зробили унікальну операцію на серці дитини, якій виповнилося п‘ять днів. Один випадок на дві тисячі пологів – із такою частотою народжуються діти з діагнозом "аномалія Ебштейна". Більшість діток навіть не встигають доправити до кардіологів.

Дівчинку перевезли до Інституту невідкладної та відновної хірургії в Донецьк з районної лікарні. Тут лікарі з діагнозом "аномалія Ебштейна" в новонароджених зустрілися вперше. Але вирішили оперувати немовля.

У світі лише кілька описаних прикладів операцій із патологією, як у цієї дівчинки. Жодної схожої операції в Україні. Тому кардіологам, перш ніж узятися за скальпель, довелося перечитати багато літератури.

В операції, яка тривала 4 години, були задіяні 12 лікарів. Медики мали штучно примусити кров збагачуватися киснем. Для цього довелося блокувати частину серця та вживити триміліметровий протез судини.

Операція на серці дитини 5-ти днів від народження закінчилася успішно. Оскільки дівчинка підростає, їй знадобиться пережити ще два хірургічних втручання. Усе життя вона має бути під наглядом медиків. Проте лікарі впевнені - тепер дівчинка зможе нормально розвиватися.

Читайте також:

В Україні провели унікальну операцію на серці дитини

Одеські офтальмологи вперше в світовій практиці вилікували око від раку

В Україні вперше проведена операція з порятунку дитини в утробі матері

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: