Слідом за Бандерою донецький суд відбере звання Героя у Шухевича

Суд, який визнав незаконним нагородження званням Героя Бандери, займеться Шухевичем.

21 квітня Донецький апеляційний адмінсуд розгляне позов про законність присвоєння командиру УПА Роману Шухевичу звання Героя України. Днями цей суд визнав незаконним указ про нагородження званням Героя провідника українських націоналістів Степана Бандери.

Про це повідомив адвокат Володимир Оленцевич, що представляє інтереси позивача, жителя Донецька Анатолія Соловйова.

Суд розгляне скаргу Соловйова на рішення Донецького окружного адмінсуду, який відмовив у розгляді його позовної заяви.

За словами адвоката, Соловйов 5 жовтня 2009 подав позовну заяву до Донецького окружного адмінсуду, в якій просив суд визнати незаконним і скасувати указ президента Віктора Ющенка про присвоєння Шухевичу звання Героя України.

У своєму позові Соловйов заявляв, що, згідно з законом про державні нагороди, Шухевич не може бути нагороджений званням Герой України, оскільки загинув у 1950 році, тобто на момент нагородження не був громадянином України.

Однак 29 жовтня 2009 Донецький окружний адмінсуд відхилив позов Соловйова. Суд підтвердив, що даний указ Ющенка є "правовим актом індивідуальної дії, оскільки не містить норм права і стосується інтересів однієї особи, конкретно визначеної в цьому указі - Шухевича Романа Йосиповича".

Указ про присвоєння Шухевичу звання Героя Ющенко видав 12 жовтня 2007.

Як відомо, 2 квітня суд визнав незаконним указ президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України.

Позивач, донецький адвокат Володимир Оленцевич побудував позов на тому, що указ Ющенка про присвоєння Бандері звання Героя був виданий з порушенням норм у зв'язку з тим, що Бандера ніколи не був громадянином України.

Адвокат Степана Бандери - онука і тезки лідера ОУН - наполягав на тому, що Бандеру можна вважати громадянином України, оскільки той сам є автором Акту проголошення Української держави у 1941 році у Львові. І громадян тієї держави слід також вважати громадянами України.

Читайте також:

"Свобода" забере звання Героя в офіцера, який встановив прапор над Рейхстагом

"Свобода" вимагає звільнити донецьких суддів через Бандеру

Ющенко закликав Януковича зберегти за Бандерою звання Героя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: