Донецький суд відібрав у Бандери звання Героя

Донецький окружний суд скасував указ Віктора Ющенка про героїзацію Бандери і постановив стягнути з держбюджету 3 гривні 40 копійок за судові витрати.

Донецький окружний суд визнав незаконним і скасував указ екс-президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України.

Суд також виніс рішення стягнути з державного бюджету України 3 гривні 40 копійок, витрачені на судові витрати, на користь адвоката Володимира Оленцевича, який подав позов про скасування цього президентського указу.

У рішенні суду зазначено, що указ Ющенка про присвоєння Бандері звання Героя України був виданий з порушенням норм у зв'язку з тим, що Бандера ніколи не був громадянином України.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович під час візиту до Москви на початку березня пообіцяв розібратися з указами свого попередника щодо героїзації лідерів націоналістів.

Постанову щодо позбавлення Бандери звання Героя було зареєстровано і у Верховній раді (за поданням Компартії).

Натомість сам Віктор Ющенко заявив, що його рішення про присвоєння звань Героя України Степану Бандері і Роману Шухевичу не підлягають відкликанню, і поки своє слово у цьому питанні не скаже Конституційний суд, будь-які подібні спроби будуть незаконними.

Читайте також:

Ющенко: позбавити Бандеру й Шухевича звань Героя неможливо

115 тисяч українців підписалися проти героїзації Бандери

Онук Бандери поміняє звання Героя на дачу Януковича

Європарламент: Україна повинна переглянути роль Бандери, якщо хоче до ЄС

ВідеоУ Бандери забрали Героя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: