Донецький суд викликав онука Бандери захищати діда

У квітні онук Бандери повинен з'явитися до окружного адмінсуду Донецька, щоб захистти правомірність звання Героя України, отриманого його дідом.

Онук лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери, Степан Бандера-молодший, візьме участь у розгляді позову щодо незаконності та скасування указу екс-президента Віктора Ющенка про присвоєння його дідові звання Героя України. Суд з цього приводу триває в Донецьку.

Рішення викликати Бандеру-молодшого ухвалив Донецький окружний адміністративний суд. Своє рішення судді аргументували тим, що "його (онука Бандери - ред.) права, свободи та інтереси можуть стосуватися рішення у даній справі". Чергове засідання відбудеться 2 квітня.

Після завершення засідання донецький адвокат Володимир Оленцевич, який оскаржив присвоєння звання героя Бандері, так прокоментував залучення до суду онука лідера ОУН: "Мабуть, суду здається, що якщо буде скасовано указ, це торкнеться прав власності онука Степана Бандери, у якого зберігається орден Держави". На думку юриста, суд хоче "забезпечити процесуальну чистоту, оскільки рішення суду може торкнутися онука Бандери".

"Коли буде винесено рішення суду, онук Бандери може раптом заявити свої права на тій підставі, що суд вирішив питання про його права, але йому про це не повідомив", - зазначив адвокат. Він також не виключив, що якщо раптом Бандера в термін до 2 квітня заявить бажання особисто бути присутнім у засіданні суду, суд повинен буде відкласти розгляд справи до його приїзду до Донецька.

На питання журналістів, чи знає Оленцевич про те, що онук Бандери проживає в Канаді, адвокат відповів, що не знає про це.

Нагадаємо, Оленцевич оскаржив присвоєння звання Героя Бандері наприкінці січня - за кілька днів після рішення Ющенка з цього приводу.

Онук Бандери вже заявив, що готовий повернути високу державну нагороду свого діда, але тільки в разі, якщо президент Віктор Янукович відмовиться від помешкання на території резиденції "Межигір'я".

Читайте також:

Онук Бандери поміняє звання Героя на дачу Януковича

115 тисяч українців підписалися проти героїзації Бандери

ПР: Янукович відбере в Бандери звання Героя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: